Секс і вагітність: коли є небезпека?

Секс і вагітність: коли є небезпека?Чи можна займатися сексом під час вагітності? І якщо так, то як? І скільки? Основна відповідь на питання «а чи можна» – звичайно, так! І це не тільки не на шкоду, але навіть на користь майбутній мамі і дитині.

Секс в першому триместрі вагітності

В цей час не рекомендують практикувати дуже інтенсивні заняття любов’ю: саме в цей час частіше виникає небезпека викидня. Але зараз і так гормональна перебудова організму, ранній токсикоз і загальна слабкість не дуже сприяють сплеску чуттєвості. Але це не означає, що партнери на цей час змушені віддалитися один від одного! Ласка і турбота зараз необхідні. Та й неприємні «побічні ефекти» перших трьох місяців спостерігаються не у всіх. І можна насолоджуватися моментом, коли переживати про контрацепцію вже не потрібно, а розміри животика ще дозволяють експериментувати з найрізноманітнішими позами.

Секс у другому триместрі вагітності

У цей період найчастіше настає розквіт інтимного життя. Багато жінок саме на цьому етапі досягають піку своєї чуттєвості. Це відбувається завдяки посиленню притоку крові до тазу, змінами статевих органів, які «готуються до материнства». Пара готова до відродження почуттів медового місяця. Хоча, знову ж таки, «вибух пристрасті» відбувається не у всіх, це індивідуально.

Що ж стосується самої техніки любовних вправ, то вона тепер, звичайно, змінюється. Талія, що округлилась диктує певні заходи: не тиснути, не робити різких рухів… Занадто переживати недовірливим чоловікам не варто: партнерка зазвичай сама відчуває, як їй зручніше!

Секс в останні три місяці вагітності

Дитина вже проявляє активність, нагадує, що терміни знайомства наближаються. Занепокоєння за здоров’я посилюється… З’являються побоювання, які після першого триместру, здавалося, вщухли: а як воно все станеться? Все буде в порядку? І знову жінка в своїх переживаннях віддаляється від партнера, і знову їй необхідна підтримка, тепло і ласка…

В останні тижні перед пологами лікарі зазвичай рекомендують парам потерпіти з постільними втіхами. По-перше, посилюється ризик внести в порожнину матки якусь інфекцію. По-друге, перестраховка від можливості передчасних пологів: пам’ятайте про стимуляцію м’язів матки? З цієї причини деякі нетерплячі пари самі собі «прописують» заняття любов’ю, коли термін вже підійшов або пологи трохи затримуються.

Але на 7-8 місяці (якщо все йде нормально, і немає реальних підстав переживати) особливих перешкод для любові немає. Сама природна сексуальна позиція для цього періоду – на боці, спиною до партнера («ложки»). Ще одна досить зручна, але менш звична поза – жінка на колінах у партнера спиною до нього. Ці положення, між іншим, не перешкоджають пестощів грудей, які під час очікування малюка стають особливо чутливими до дотиків.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...