Секс після родів: на вас чекає сюрприз

Однак поява бажаних новонароджених “трьох кілограмів” внесе корективи не тільки в режим мами і тата, але в їх інтимне життя. Один молодий тато через місяць після народження первістка написав в своєму профілі в соціальних мережах: “Сон крутіше, ніж секс”. А якщо серйозно, то як сильно і як надовго зміниться сексуальне “буття” після пологів, читайте нижче.

Коли хочеться?

Якщо під час сутичок ви поклялися собі, а, можливо, і чоловікові, присутнього на пологах, що близько його до себе не підпустить, дуже ймовірно, що незабаром після виписки ви зміните своє рішення. Бажання повертається: правда, до всіх по-різному. Буває, що у подружжя секс трапляється вже через 10-14 днів після пологів, і саме новоспечена матуся виступає ініціатором інтиму. Буває і по-іншому, коли, слідуючи всім медичним показникам і рекомендацій, вже можна віддаватися пристрастям, але у жінки немає бажання або ж накопичилися страхи і втома.
Для початку з’ясуємо, коли можна відновлювати інтимні стосунки згідно з медичними приписами.

Коли можна?

Перед випискою молоду маму черговий лікар-гінеколог зобов’язаний проінструктувати і в частині післяпологового сексу. А саме повідомити, що при нормальних пологах рекомендується відкласти секс на 6-8 тижнів – це оптимальний час для відновлення дітородних органів після випробування вагітністю та пологів. Якщо пологи протікали природно і без будь-яких ускладнень, матка досягає “стандартних” розмірів (скорочується) і цілісність тканин відновлюється якраз до кінця 6-го тижня після пологів. При кесаревому розтині або ускладнених пологах, епізіотомії (розрізі промежини), “перерва” продовжать ще на 2-4 тижні.
Порада. Через місяць після пологів жінці належить плановий огляд у гінеколога в жіночій консультації. Під час огляду лікар дасть вердикт за станом організму і визначить, чи можна починати статеве життя або стоїть ще трохи утриматися.

Чому не можна раніше?

Лікарське табу на секс в перші 1,5-2 місяці після пологів обумовлений двома вагомими причинами:

  • місце кріплення плаценти до стінки матки – це практично відкрита рана, і під час сексу великий ризик кровотечі;
  • статеві шляхи в перший місяць після пологів дуже уразливі перед різноманітною інфекцією, яка легко проникає в матку, погрожуючи серйозним запаленням (ендометрит).

Все-таки є сенс трохи потерпіти, щоб повернути теплоту відносин, любові і пристрасті без неприємних наслідків, які поряд з доглядом за малятком дуже ускладнять життя. І тоді точно ще довго буде не до сексу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...