• Без категорії

Секс після народження дитини

Секс після народження дитиниКоли мама з новонародженим виписується з пологового будинку додому, лікар разом з іншими порадами рекомендує як мінімум 6-тижневий статевий спокій… Проте в житті у всіх перші місяці після пологів складаються по-різному. Хтось прагне відновити сексуальні відносини щонайшвидше, а хтось навіть через півроку з побоюванням думає про відновлення статевого життя.

Безумовно, на характер сексуальних відносин подружжя в післяродовий період впливають багато чинників: перебіг пологів, наявність яких-небудь ускладнень, самопочуття самої жінки, дитини і те, як вона справляється з новими для неї материнськими обов’язками.

З погляду акушера-гінеколога, раніше відновлення статевого життя після пологів збільшує ризик кровотечі і запалення в порожнині матки. Лікарями давно помічено, що порушення дієти, утомлива робота, фізичні навантаження, швидке повернення до суспільної і професійної діяльності, сильне хвилювання і відновлення подружніх відносин в перші 8 тижнів після пологів можуть заподіяти шкоду жінці, уповільнити або порушити післяродове відновлення організму.

Багато жінок не поспішають відновлювати статеве життя протягом перших трьох місяців, півроку і навіть роки після пологів через різні функціональні порушення в статевих органах, а також психологічних причин – відчуття втрати сексуальної привабливості, післяродовій депресії або просто підвищеній стомлюваності.

Більшість жінок, особливо якщо у них були травми родових шляхів, випробовує страх перед статевим контактом. Це страх больових відчуттів і занепокоєння з приводу цілісності швів в піхві. Слизисті і шкірні покриви у області входу в піхві і промежині дуже чутливі в післяродовий період.

У області швів, особливо при тиску, можуть виникати больові відчуття, тому при статевому контакті жінка може чинити неусвідомлений опір проникненню. При відновленні статевого життя в післяродовий період дуже важлива увага і неквапливість партнера, використання тих поз, при яких можна контролювати свої рухи і уникнути болю.

Після пологів, особливо якщо були розриви або розріз промежини, можуть спостерігатися в’ялість м’язів і опущення стінок піхви, порушення сечовипускання. Можуть змінюватися відчуття при статевому контакті. Для того, щоб не було відчуття збільшення об’єму піхви, слід з перших днів після пологів виконувати вправи для зміцнення м’язів тазового дна, а до відновлення м’язового тонусу рекомендується приймати позиції, при яких стегна жінки щільно зімкнуті. –

Одним з головних чинників, що знижують сексуальне ваблення, є стомлення, тому дуже важливі допомога і підтримка батька при рішенні побутових проблем, сумісний догляд за дитиною. Іноді достатньо просто дати мамі виспатися.

Пам’ятайте, що труднощі, що виникають зараз у ваших взаємостосунках, переборні, а після народження дитини ваші подружні відносини наповняться новим змістом, стануть, можливо, менш темпераментними, та зате ніжнішими.

Джерело: tistetrak

Поділитися в...

Вас може зацікавити...