• Без категорії

Секс і вагітність: нове сексуальне життя

Секс і вагітність: нове сексуальне життяЩе кілька років тому слово "вагітність" асоціювалося з необхідністю носити безформні сумовиті плаття, кілька разів в місяць відсиджувати довгу чергу в жіночу консультацію, щоб одержати черговий перелік всіляких заборон. Жінки сприймали цей період як неминучу платню за материнство. Нарешті, настали часи, коли бути вагітною стало приємно і навіть престижно.

По вулицях гуляють красиві жінки в яскравих нарядах, які швидше підкреслюють черевце, що округлилося, ніж приховують його. Раз у раз ми дізнаємося про те, що виявляється, вагітні активно займаються спортом, малюванням і музикою. І все міцніє впевненість у тому, що стан вагітності – це не діагноз, а період розквіту жіночої природи, її творчих здібностей, її духовності і сексуальності.

Якщо розуміти сексуальність не тільки як здібність до статевого акту, а як глибоке переживання любові і повноти життя в цілому, як спосіб життя людини, здатної активно і творчо реалізовувати себе, то тема сексуальності відносно вагітності набуває актуального звучання.

Відомий американський психолог Олександр Лоуен писав: "Здорові діти мали батьків, які були щасливі в ліжку". Проблеми невротичних людей, частіше всього говорять про сексуальну непристосованість і конфлікти батьків.

Жінка, задоволена своїм сексуальним життям, легко дає своєму малюку турботу, ніжність, розуміння, просто завдяки тому, що володіє надлишком любові.

В період внутрішньоутробного розвитку і в перший рік життя, дитина ототожнює себе з матір’ю.

Значущість відносин між матір’ю і дитиною настільки велика, що надалі вони стануть прототипом відносин людини зі світом в цілому, і з любовним партнером зокрема.

Материнство і сексуальність не повинні протиставлятися один одному, це тісно зв’язані між собою прояви жіночої суті.

Класична медицина як і раніше рекомендує обмеження сексуальної активності протягом перших трьох і останніх трьох місяців вагітності. Але така однозначна заборона, на жаль, не завжди сприяє нормальному протіканню вагітності і може навіть нашкодити.

Психологи, що займаються проблемами вагітності, знають, наскільки важливі гармонійні сексуальні відносини в парі для благополучного протікання вагітності. Період вагітності і без заборони на інтимну близькість, є кризовим для відносин чоловіки і жінки.

Чоловіку важко "встигати" за змінами, які починають відбуватися як в організмі, так і у внутрішньому світі вагітної дружини. Може початися нерозуміння, напруга в сімейних відносинах. Якщо до того ж додати вимушену сексуальну стриманість, картина життя "вагітної" сім’ї складається достатньо сумною.

Щоб цього не відбувалося, чоловіку слід знати про деякі особливості сексуальності вагітної жінки.

По-перше, вагітна жінка випромінює підвищену потребу в тактильном контакті – ласках, обіймах, масажі.

По-друге, жіночий організм в цей період буквально переповнений жіночими статевими гормонами, присутність яких, з одного боку, підсилює приємні відчуття від інтимної близькості, з другого боку, може викликати підвищену дратівливість.

Дотики коханого чоловіка допомагають жінці в пізнанні власного тіла, яке так швидко змінюється в процесі вагітності, знімають зайву напругу, створюють відчуття емоційного комфорту і безпеки.

Багато жінок за допомогою сексу позбавляються від неприємних відчуттів, супутніх вагітності, наприклад, токсикозу або болів, що тягнуть, в поясниці.

Якщо лікарі з якихось причин заборонили сексуальний контакт, не варто зовсім відмовлятися від фізичної взаємодії, адже окрім статевого акту існують інші форми інтимного спілкування.

Можна зробити акцент на ніжний еротичний масаж. Основні зони, що вимагають уваги – це голова, плечі, поясниця, крижі і ступні ніг вагітної жінки. Пошукайте, щось потрібне саме Вам, будьте уважні один до одного, обговорюйте відчуття що виникають.

Одна з поширених помилок, що інтимні відносини під час вагітності можуть пошкодити малюку.

Це не так. Дитина, знаходитися в матці в оточенні навколоплідної рідини, яка добре захищає його навіть в хвилини активних занять любов’ю. До того ж жінка інтуїтивно відчуває найзручнішу для себе позу, при якій тиск на живіт не є сильним.

Думка про те, що дитина може одержати психологічний шок від сексуальних відносин між батьками, так само позбавлена підстав. Дитина ще не здатна оцінювати дії батьків, вона тільки відчуває стан матері. Якщо жінка переживає радість і задоволення від занять любов’ю, то розвитку малюка це тільки на користь. У атмосфері любові і ніжності зростають найгармонійніші діти.

Якщо говорити про фізіологічну сторону сексуального контакту, то хочеться підкреслити його важливість в справі підготовки організму жінки до пологів. Насінна рідина чоловіка містить простагландіни, гормони які пом’якшують шийку матки, роблячи її еластичнішою.

Таким чином, знижується ризик її пошкоджень при проходженні дитини під час пологів. Під час оргазму в організмі жінки виробляється окситоцин – гормон, що примушує м’язи матки скорочуватися, що власне і викликає у жінки дуже приємні відчуття. Той же гормон керує процесом пологів. Крім того, сексуальна розрядка супроводжується виробленням ендорфінів – гормонів радості і задоволення, ті ж гормони є при пологах природним знеболюючим засобом.

Чи не так багато збігів?

Тому без перебільшення можна сказати, що пологи є дуже сексуальним процесом, логічним продовженням сексуального життя пари. Сексуально активні, розкріпачені жінки народжують, як правило, набагато легше.

Проте, слід пям’ятати що механізм вироблення цих гормонів дуже крихкий, він напряму залежить від загального емоційного стану жінки. Любов і довіра є головними умовами сексуального контакту. Те ж саме справедливо відносно пологів.

Відчуття страху і тривоги, що переживається жінкою під час пологів може пригнічувати вироблення природних гормонів і серйозно заважати нормальному перебігу пологів.

На жаль, в переважній більшості пологових будинків спочатку створюють стресову для жінки обстановку, а потім починають боротися за допомогою медикаментів із згасанням пологової діяльності. Що приводить до достатньо важких наслідків, таким як травми дитини і матері. Адже пологи зовсім не зобов’язані бути хворобливим процесом.

Адже при гармонійній сексуальній близькості жінка не переживає хворобливих відчуттів.

І в завершення, хочу підкреслити, що жінка, яка здатна цінувати у вагітності і пологах втілення власної жіночності, чуттєвості, розквіт своїх життєвих сил – одержує справжнє задоволення від переживань цього періоду.

Джерело: mamochka

Поділитися в...

Вас може зацікавити...