Секрет перших слів немовляти

Секрет перших слів немовлятиПсихологи з’ясували, чому першими словами немовлят багатьох країн світу є, як правило, слова мама і тато.

Виявляється, діти краще реагують на звуки, що повторюються. Фахівці стверджують, що вся справа в звуковій структурі слів.

Психологи провели експеримент з участю 22 новонароджених у віці 2-3 днів, яким давали слухати запис слів з складами, що повторюються, на зразок мубаба і пенана, а також запис слів, в яких складів, що повторюються, не було. При цьому під час прослуховування учені фіксували активність мозку немовлят.

Виявилося, що при повторах в словах у немовлят спостерігалося збільшення активності в скроневій і лівій лобовій частках кори головного мозку. Тоді як на інші слова не було помічено практично ніякої реакції.

Назви батьків і найближчих родичів в різних мовах складаються з складів, що повторюються, не випадково, а саме тому, що діти краще всього реагують на звуки, що повторюються.

Як відомо, ліва лобова частка у правши відповідає за такі якості людини, як увага, абстрактне мислення, здібність до самоконтролю і критичної самооцінки. А скроневі частки обробляють слухові відчуття, перетворюючи звуки на слова.

Таким чином, діти народжуються вже зі здібностями сприймати і вивчати рідну мову систематично.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...