Самообезболування пологів

Самообезболування пологівПочнемо з того, що безболісні і малохворобливі пологи відбуваються не так вже рідко. Багато породіль переступають поріг пологового будинку в активній фазі пологів, коли відкритість шийки матки вже більше 2-3 см, іноді практично з повним відкриттям шийки матки, тобто в кінці 1 періоду пологів, не переживаючи при цьому сильних больових відчуттів.

А деякі жінки вже під час потуг в подиві питають: “Лікар, а коли ж мені буде боляче?” Що це: індивідуальна чутливість? Або виключення, лише підтверджуючі правила? Спробуємо розібратися в причинах такої індивідуальної чутливості або, вірніше, нечутливості.

Страждання жінок під час нормальних, неускладнених пологів суперечать законам природи. Річ у тому, що біль даний нам як захисна реакція, для того, щоб вчасно розпізнати захворювання і врятувати своє життя і здоров’я. Тому під час пологів різкий больовий синдром є супутником тих або інших ускладнень, що вимагають кваліфікованої лікарської допомоги. При сприятливому ж перебігу пологів, коли ні мамі, ні дитині ніщо не загрожує, поява болю нічим не обґрунтована.

Природа родового болю

Під час схваток в першому періоді пологів відбувається подразнення нервових закінчень тіла і шийки матки, кровоносних судин і зв’язкового апарату. У другому періоді пологів — періоді виштовхування плоду — переважно подразнюються нервові закінчення промежини і зовнішніх статевих органів.

Як ті, так і інші імпульси, потрапляючи в центральну нервову систему, в нормі блокуються і не сприймаються як больові сигнали, тобто залишаються під порогом больових відчуттів. Крім того, існують додаткові захисні “протибольові” чинники. По-перше, перед пологами відбувається часткове руйнування нервових закінчень матки, у зв’язку з чим її чутливість знижується порівняно з 1-м і 2-м триместрами вагітності. А по-друге, під час пологів в організмі відбувається потужний викид ендорфінів і енкефалінів — “гормонів задоволення”, природних знеболюючих речовин, споріднених по будові наркотичним анальгетикам.

Геть психогенний чинник!

Що ж протиставити страху? Очікування свята. Пам’ятайте, як в дитинстві ви чекали черговий день народження або Новий рік, як в передчутті веселощів і подарунків завмирало серце? А яким радісним повинне бути очікування чуда, величезного щастя— зустрічі з найулюбленішою і найпрекраснішою людиною, яку ВИ подаруєте світу! Втілення мрії, нові грані любові, нова фаза злиття з коханим. Хочеться наблизити солодкий момент і, занурившися, випити його цілком, до дна. Мрійте про перейми, пригадайте, що біль іноді буває дуже солодкий.

А що ж з жіночою цікавістю? Звичайно, ви багато що читали і чули про це, але ж шалено цікаво випробувати все самій, цікаво, як це відбуватиметься саме з вами. Причому навіть повторні пологи не схожі на попередні.

Крім того, пологи — це, мабуть, єдині робота і задоволення, недоступні для чоловіка. І хоча багато майбутніх тат прагнуть бути зараз присутнім при появі на світ своєї дитини, вони все ж таки не можуть відчути це так, як жінка, тому що бачити і відчувати — не одне і те ж.

Іноді жінки хочуть потрапити в пологовий будинок за декілька днів до пологів. Це не завжди буває виправдано. Жоден, навіть найгарніший, пологовий будинок не замінить тепло і затишок вашого будинку. Якщо вагітність протікає без ускладнень, і свідчення до допологової госпіталізації відсутні, останні дні перед пологами краще провести в оточенні близьких людей, а не у відділенні патології вагітних, де мимоволі вас переслідуватиме вантаж чужих проблем.

Буває, що сама жінка, збираючись в пологовий будинок, не може точно визначити, чи почалися у неї пологи. У такому разі лікар, що оглянув вас в приймальному відділенні, констатує, що це тільки передвісники пологів, і пропонує вам повернутися додому, послухайтеся його поради. Пологовий блок — це те місце, де потрібно народжувати, а не тужити, співпереживаючи іншим.

Джерело: 9months

Поділитися в...

Вас може зацікавити...