• Без категорії

Розходження швів після пологів

Розходження швів після пологівВелике значення ультразвукове дослідження має після проведення операції кесаревого розтину. Це пов’язано з великою частотою маткових кровотеч після операції, а також з частішим виникненням післяродового ендометриту.

Крім того, після оперативних пологів спостерігаються потовщення передньої стінки матки, особливо виражене в області шва ( нижній матковий сегмент ). У проекції шва визначається зона з неоднорідною густиною шириною 1,5-2 см, в структурі якої видно точкові і лінійні сигнали – саме так в області післяопераційного шва на матці визначаються накладені на неї шви.

Специфічною ознакою розвитку ендометриту після операції кесаревого розтину є набряк швів на матці, а в окремих випадках визначаються шви, що прорізалися. При важкому перебігу ендометриту після оперативних пологів виявляється часткова неспроможність ( розходження ) швів, виражений набряк і газоутворення у області шва.

Для післяродового ендометриту, що розвивається після кесаревого розтину, раннім і вельми характерним симптомом є субінволюція матки, яка сильніше виявляється на 3-5 у добу після операції. Слід зазначити, що субінволюція матки більш виражена після оперативних пологів, ніж після пологів через природні шляхи.

У післяродовому періоді для з’ясування причини підвищення температури тіла має велике значення ультразвукове дослідження, при якому можуть бути виявлені осередки крововиливів, а також запалення, що почалося в зоні рубця.

Всім жінкам, що входять до групи ризику виникнення післяродових ускладнень, а також тим, у кого пологи і післяродовий період протікав з тими або іншими ускладненнями, необхідно повторити ультразвукове дослідження матки через тиждень після виписки з пологового будинку. Це дозволить запобігти можливості виникнення пізніх ускладнень, а також попередити повторні захворювання.

http://ivona.bigmir.ne

Поділитися в...

Вас може зацікавити...