Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

РОЗВИВАЮЧИЙ ДОГЛЯД ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМ: ВАЖЛИВІ ПОРАДИ НЕОНАТОЛОГА

Багато з нас важко уявляють, хто такий лікар неонатолог і чим він займається. А між тим, саме від цього фахівця залежить життя і здоров’я новонародженого малюка. Саме час дізнатися, що говорять неонатологи про розвиваючий догляд за немовлятами.

Після того, як лікар-акушер прийняв пологи, він залишається стежити за самопочуттям матері, а новонародженого передають в руки лікаря-неонатолога. Він піклується про малюка, надає йому допомогу, якщо в цьому виникає необхідність.

Кому потрібен розвиваючий догляд?

У зв’язку з погіршенням екологічної ситуації, пологи стали серйозною перевіркою для судин головного мозку дитини. Під час проходження через родові шляхи, голова малюка сильно стискається, після чого повертається в свій нормальний стан. Якщо судини абсолютно здорові, то процес кровообігу відразу ж відновлюється і тканини безперебійно отримують кисень, але на жаль, зараз це зустрічається все рідше.

В результаті здавлювання судин погіршується кровопостачання в окремих ділянках головного мозку. У зв’язку з цим як наслідок можуть виникати збої в роботі організму, страждають рефлекси, змінюється м’язовий тонус.

Протягом перших 100 днів життя при правильному догляді зміни оборотні, пошкоджені клітини можуть відновлюватися, а по закінченню цього часу організм їх знищує. І тому догляд, що розвиває і сприяє реабілітації малюка, необхідний практично кожній дитині.

Що таке розвиваючий догляд?

Виявляється такі прості і необхідні елементи догляду за новонародженим як годування, забезпечення здорового сну, гігієнічні процедури, переодягання і багато іншого, можуть розвивати дитину, якщо підходити до них усвідомлено.

Наприклад, годування може не тільки насичувати організм малюка усіма необхідними поживними речовинами, а й розвивати його мозок, а погойдування на руках є не тільки способом заспокоїти малюка, але і фізичною вправою.

Основні елементи розвиваючого догляду?

Грудне вигодовування на вимогу. Дитина повинна мати доступ до материнських грудей в будь-який момент, коли вона цього захоче і перебувати біля них стільки скільки їй потрібно. При цьому дуже важливо, щоб годування не відбувалося «механічним» шляхом. Контакт «шкіра до шкіри» і материнське тепло необхідні для нормального розвитку малюка.

Носіння на руках і в слінгу. Сприяє розвитку тісного контакту між мамою і малюком, а також тренуванням для розвитку його м’язового апарату.

Стимуляція рефлексів. Комплекс вправ, спрямований на розвиток рефлексів дитини. Він може включати в себе повороти за ніжку, підведення за рахунок хапального рефлексу, повзання і т. д.

Плавання. Заняття можна починати вже на третьому тижні життя дитини. Головне, щоб водні процедури приносили дитині задоволення.

Комплекс «плекання». Він може включати в себе багато різних елементів, які потрібно вводити поступово і послідовно. Це гімнастика і масаж для новонароджених, спів йому колискових пісень, пальчикові і розвиваючі ігри для немовлят і т. д.

Exit mobile version