Розвиваючі ігри: шнурівка

snurowkaМаленькі діти пізнають світ через дотик. У свій час великий педагог Марія Монтессорі розробила систему занять для раннього розвитку малюків. Іграшки, з допомогою яких працював педагог у свій час, актуальні і донині. Вашій увазі пропонумо знайомство з іграми-шнурівками.

Ігри-шнурівки — що це?

Це об’ємні деталі найпростіших геометричних форм — куля, куб, циліндр, паралелепіпед. У кожній деталі є великий наскрізний отвір, через який дитині легко просмикувати шнурок. Деталі таких шнурівок яскраві, красиві, гладкі, в якості матеріалу використовується натуральний матеріал — деревина.

Що дають ігри зі шнурівками дітям? 

• Дитина починає розуміти такі поняття як «знизу», «зверху», «зліва», «справа».

• Розвивається дрібна моторика рук.

• Ігри зі шнурівками дають навички шнурування, що надалі згодиться для зав’язування шнурків взуття «на бантик»

• Граючи зі шнурівками, дитина тренує окомір.

• Пропонуючи дитині іграшки-шнурівки, ми тим самим готуємо дитячу руку до письма.

• Ігри із шнурівками також сприяють розвитку посидючості.

Види шнурівок 

Шнурівки бувають простими, коли в наборі використовується один предмет. Складні шнурівки складаються з кількох деталей. А ще шнурівки бувають плоскими та об’ємними. Принцип плоских шнурівок заснований на вмінні з’єднувати між собою деталі. Це може бути їжачок, на спинку якого потрібно помістити яблучко чи грибочок, у машину помістити вантаж і т.д. В ускладненому варіанті гри дитині потрібно на окремій деталі, наприклад, на квітці, розмістити бджілок, метеликів. Такі шнурівки можна використовувати для вивчення дитиною рахунку — «посади на квіточку 2 бджілки і 1 метелика» і т.д.

Об’ємні шнурівки вважаються складними. Справа в тому, що отвори в предметах знаходяться під кутом, тому, щоб протягнути предмет, дитині потрібно постаратися.

Можна зустріти в продажі ще й такий вид шнурівок, як сюжетно-рольові плоскі шнурівки. Принцип таких шнурівок полягає в тому, що на великому планшеті нанесене зображення якої-небудь казки чи сюжетного малюнка. У комплекті передбачені деталі у вигляді героїв казки. Дитині потрібно «пришнурувати» героїв, при цьому можна ще й складати історію. Користь від цієї гри величезна. По-перше, дитина пригадує сюжет казки, по-друге, малюку потрібно згадати, якою була послідовність появи героїв. По-третє, дитина вчиться робити висновки. Граючи зі шнурівками, можна також складати свої нові казки, що чудово розвиває уяву малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...