Розвиваючі іграшки для дітей

розвивачі іграшки для дітей

Чи може бути гра дитини всього лише забавкою? Задайте це питання дитячому психологу, і він негайно вигукне: «Ні! Ні в якому разі! Повноцінний розвиток дитини неможливо без гри ».

Дійсно, адже будь-яка дитяча гра – це своєрідна дослідна діяльність.

Дітлахи ґрунтовно і серйозно знайомляться з предметами, які їх оточують і насамперед з іграшками.

Вибір іграшок для малюка не повинен бути випадковим. Якщо чоловічок, якому вже скоро стукне рік, цілими днями гримить брязкальцем і не має уявлення, що таке пірамідки, кубики, пищалки, він напевно вже відстає в розвитку від однолітків. У цій статті ми розповімо, як організувати ігровий простір для малюка у віці 9-12 місяців.

Що цікаво малюку?

У 9 місяців малюк вже розуміє, що можна грати одночасно двома предметами. Наприклад, якщо бити однією іграшкою об іншу, виникне звук (дзвін або гуркіт). Підростаючий карапуз починає потихеньку розбиратися з тими наборами кубиків, формочок, пірамідок, які ви вже напевно купили трохи раніше, але до яких до цих пір у нього не доходили ручки.

Так, спочатку він буде виступати тільки в ролі руйнівника того, що побудуєте для нього ви, але це триватиме не дуже довго. Незабаром ваш маленький будівельник створить своє перше архітектурне спорудження. Для діток такого віку існують спеціальні конструктори з м’якої пластмаси. Їх окремі деталі являють собою незамкнуті кільця, які малюки чомусь більше люблять гризти. Для більш охайних можна купити брік конструктор.

Як і у що вміє грати малюк до року?

До цього віку діти вже із задоволенням грають в прості ігри: «Ку-ку», «Ладушки», «Полетіли». Попросіть дитину знайти ту чи іншу іграшку. Запитаєте: «Де ведмедик?» Якщо дитина не зрозумів питання, «знайдіть» іграшку самі: «Ось же він, ведмедик!», А наступного разу малюк вже зможе сам відшукати іграшку.

Починаючи з 9-ти місяців, прискореними темпами вдосконалюється дрібна моторика рук. Раніше ваш карапуз кидав іграшки випадково, а тепер він робить це навмисно. Виникає цікава гра для дитини і дуже втомлива для мами – дитинча кидає зайчика, а мама його знову і знову піднімає.

Крім того, малюк в цьому віці вже вміє працювати відразу двома ручками: складати формочки одну в іншу, нанизувати пірамідку, одягати і роздягати ляльку. А вже зовсім скоро він відірве ручки від опори і зробить перші самостійні кроки … Чекати залишилося зовсім недовго.

Які іграшки повинні бути у малюка?

Улюблена багатьма іграшка – дзига, а також барабан і металофон – якраз для такого віку. Освоюючи їх, крихітка, крім усього іншого, вчиться розраховувати силу удару, необхідну для вилучення звуків різної гучності. Саме в цей період дитину потрібно знайомити з величезним для нього світом вашого будинку або квартири. Потрібно показати і розповісти, як поводитися з краном у ванній, з посудом, іншими предметами.

Чим раніше дитина познайомиться з цією стороною життя, тим безпечніше будуть його дитячі ігри. Діти обожнюють грати з предметами побуту та гардероба дорослих, кухонним начинням, часто вважаючи за краще ці речі найбарвистішим і дорогим іграшкам. Віднімати у них цю радість було б великою помилкою – краще вже пожертвувати такою дрібницею, ніж піддавати малюка стресу, позбавляючи улюбленої забави.

Однорічні діти бурхливо радіють таким кумедним іграшкам, як набір лялькового посуду, лялькова перукарня або дитячий телефон – адже в цей період вони перетворюються на маленьких мавпочок, які повторюють за дорослими всі їхні дії. Мама причісується – і донька тут як тут перед дзеркалом, а син, дивлячись на тата, вже норовить перебратися зі свого дитячого автомобільного крісла на водійське сидіння.

Рухливі ігри

Фізичний розвиток дітей у цьому віці також відбувається рекордними темпами. Частіше робіть з малюком вправи і грайте в ігри, які формують рівновагу і координацію рухів – наприклад, у гру з м’ячем. Великий м’яч можна штовхати ніжками і ручками, наздоганяти його, зупиняти, маленький – кидати і ловити. Цікава річ – метелики, бабки, сонечка, насаджені на палицю, яку можна катати перед собою.

Відчуття рівноваги у дітей прекрасно розвивають гойдалки, конячки-гойдалки. Для прийняття ванни і ігор у воді у малюка повинен бути набір «водоплавних» іграшок – качечок, рибок і т. Д.

Перші набори для дитячої творчості

Що стосується ігор в пісочниці – їм взагалі немає рівноцінного аналога. Діти можуть годинами копирсатися в піску, ліпити формочки, завантажувати і розвантажувати самоскид.

Випікання пасочок з піску – це активне і вже повністю осмислене дію, справжня творчість, один із перших кроків до розвитку художнього мислення. Відерце, совок, вантажівка – це те, що просто життєво необхідно вашому малюкові.

Якщо у вашої дитини досить розвинена дрібна моторика рук, пробуйте вже в рік дати йому олівці і папір, а коли збираєтеся на прогулянку – покладіть в кишеньку малюка крейду.

Незабаром він розбереться, що за допомогою цих предметів можна залишати сліди і йому стане надзвичайно цікаво проробляти з ними різні маніпуляції. Те, що дорослим здається дитячими карлючками, насправді є першою спробою дитини усвідомити світ і скоординувати систему «око-рука».

Зверніть особливу увагу:

іграшки, якими грається ваш малюк, не повинні легко ламатися, розбиватися, комплектуватися дрібними деталями, які можуть потрапити в ніс або в рот;

м’які іграшки давайте дитині тільки у випадку, якщо вони легко чистяться;

оберніть в квартирі чимось м’яким кути меблів, закрийте розетки, приберіть дроти;

кожен раз, відкриваючи двері, не забувайте, що в цю хвилину за нею може стояти ваш малюк.

Дивіться, чим крихітка любить гратися. Серед його улюблених іграшок може виявитися не тільки мамин тапок, але й приємно шарудячий пакет з поліетилену.

Підіб’ємо підсумки

Коли дитині рік, для нього гра – це і є пізнання світу. Трохи пізніше настане час сюжетно-рольових ігор, і ставлення вашого малюка до іграшок стане трохи іншим. А поки для нього грати і жити – одне і те ж.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...