• Без категорії

Розвиваємось з перших місяців життя

Розвиваємось з перших місяців життяДорослі багато уваги надавали питанню про те, чому вчити дітей старших трьох років. Але, згідно дослідженням, розвиток клітин головного мозку до цього віку завершувався вже на 70-80%. Ключ до розвитку природних здібностей дитини – це його особистий досвід пізнання в перші три роки життя.

Дитинство – період підвищеної сприйнятливості. Те, що батькам здається неважливим і безглуздим, дитина може сприймати з такою чутливістю, що цей досвід може стати основою його подальшого життя. Японець Масару Ібука упевнений: потрібно направити зусилля на ранній розвиток дитячого мозку і написав про це книгу "Після трьох вже пізно".

Розвинути в малюку його безмежні можливості

Багато мам помічали, що у їх малюків вражаюча пам’ять. Дволітка знає десятки марок машин, триліток розпізнає прапори різних країн. Діти здатні по образах взнавати предмети. Ця здатність не має нічого спільного з аналізом, чому дитина навчиться пізніше. У Асоціації раннього розвитку вчитель давав дітям уроки китайської писемності. Трилітки легко запам’ятовували найскладніші китайські ієрогліфи – адже дитина без зусиль помічає і запам’ятовує навіть щонайменші зміни у виразі обличчя. На відміну від абстрактних слів, він може легко запам’ятовувати слова, що позначають конкретні предмети.

Мозок дитини здатний ввібрати величезну кількість інформації. Але чи в змозі він відпрацювати її? Критерій – інтерес. Малюк з жадністю запам’ятовує саме те, що цікаве. І не турбуйтеся з приводу "перевантаження": нецікава інформація виявиться непотрібною. Взагалі, інтерес – кращий стимулятор у вихованні. Правда, увага дитини до чогось одного швидко пропадає, адже цікавість його безмежна. Тому йому все ж таки необхідна допомога дорослого. Часто від того, наскільки швидко ми помітимо і відреагуємо на виниклий у дитини інтерес, залежить, збережеться він чи ні, розвинеться або загасне.

Відразу починайте з кращого

Що ж може зробити будь-яка мама, якщо хоче надати своїй дитині можливості для розвитку? Ось, наприклад, кімната новонародженого. Комусь здасться, що для неї якнайбільше підходять ідеально білі стіни. Експерименти показали, що ступінь зовнішньої дії того середовища, в якому знаходиться маленька дитина, помітно впливає на розвиток дитячого інтелекту. Рівень інтелекту у дітей, які декілька місяців жили в голій кімнаті, на три місяці відставав від рівня тих, хто знаходився в кімнаті із стимулюючим оточенням. Отже "веселі" шпалери, колиска, що гойдається, яскраві картини, блискучі м’ячики необхідні дітям з самого раннього віку.

За старих часів продавець старовини протягом перших шести місяців навчання оточував свого учня тільки найціннішими і справжніми витворами мистецтва, щоб, надивившись на них, той завжди міг відрізнити істинний антикваріат від підробки. Цей метод навчання добре застосовувати для виховання дитини. Якщо у нього в мозку відобразиться істинне мистецтво, воно запрограмує його на все життя. Якщо батьки цінують Матісса і Пікассо, чом би не показати їх картини дитині? Якщо дорослі одержують задоволення від музики Бетховена і Моцарта, хай і дитина слухає їх якомога частіше.

Хай самовиражається!

Дайте малюку олівці якомога раніше. У вісім – десять місяців дитина вже може утримати олівець. Хапальні здібності свідчать про здоровий розвиток. У цьому ж віці діти починають рвати книги і роздирати іграшки – вони входять в стадію самоствердження. Дайте дитині олівець і великий листок паперу – хай самовиражається. І не треба показувати, як малювати, не треба робити зауважень або забороняти рвати папір – просто дайте дітям можливість реалізувати перші творчі пориви. Все, що малюк робить руками – малює, розкидає іграшки, рве папір, – розвиває його інтелект і творчі задатки.

Надайте увагу фізичному розвитку дитини, адже основні рухові навики треба тренувати в дитинстві і ще, правильна фізична підготовка стимулює розумовий розвиток малюка.

Істинна освіта – яка вона?

Краще навчання знаходиться за межами того, що ми звично називаємо освітою. Жоден батько не вважає, що він навчає малюка рідній мові. Проте спілкування з батьками спонукає дитину вчитися говорити, хоча це і не називається освітою. Мамина мова, відчуття і вчинки завжди передаються дитині, впливаючи на становлення його характеру і здібностей. Іншими словами, їх спілкування – вже саме по собі освіта. Навчання дитини різним навикам – це тільки одна сторона справи. Коли у нього виникає бажання щось зробити без жодного примушення, це і є ідеальний спосіб навчання. Таким чином, ранній розвиток дитини залежить від вдумливості і уваги матері і всіх, хто її оточує.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...