Розвиток пам’яті у малюків

Розвиток пам'яті у малюківБільшість батьків мріє про те, щоб їхня дитина добре вчилась в школі. І це правильно. Знання – не тільки можливість отримати хорошу професію в майбутньому. Вони дають дитині впевненість у собі, позитивний настрій і повагу друзів. Але що ми робимо, щоб допомогти дитині підготуватися до 1 класу? Вчимо швидко читати і красиво писати, складати числа і складати приклади. При цьому забуваючи, що одним з головних фундаментів, на якому будується освіта – це пам’ять.

Ігри на розвиток пам’яті

Веселі звірята

Ця вправа підійде для найменших учнів. Покажіть малюкові як крадеться по лісі вовк, стрибає зайчик, або тупотить ведмідь. Нехай малюк продемонструє те ж саме.

Повторюй за мною

Найпростіша розвага, яку можна використовувати на прогулянці або в поїздці. Назвіть малюкові поспіль кілька предметів, квітів або цифр. Нехай він повторить їх. Додавайте до ланцюжка по одному елементу до тих пір, поки карапуз справляється із запам’ятовуванням. Цю вправу потрібно виконувати якомога частіше.

Маленький детектив

Розкладіть перед дитиною декілька предметів. Дайте їх запам’ятати, а потім попросіть відвернутись. Приберіть що-небудь собі за спину. Нехай малюк відгадає, що це було. Для того, щоб зробити задачку складніше – перемішайте іграшки.

Всьому своє місце

Також як у попередньому випадку, покладіть перед малюком декілька речей. Але не ховайте одну з них, а просто переложіть в інше місце. Завдання маленького учня – повернути іграшку в початкове положення.

Танцюють всі

Покажіть дитині набір з декількох танцювальних елементів. Наприклад, стрибок, два повороти через праве плече, присідання. Нехай малюк повторить побачене. Чим він старше, тим складніше повинна бути композиція.

Розкажи мені казку

Придумайте невелику історію з 5 – 6 речень. Краще всього якщо персонажами в цьому оповіданні будуть сама дитина і його улюблені казкові герої. І попросіть синочка чи доньку переказати почуте для вас або для своєї улюбленої ляльки, максимально близько до тексту. Якщо малюк запнувся – повторіть історію ще раз.

Улюблені книжки

Заведіть хорошу звичку, читаючи казки, час від часу, зупинятися і питати дитини: «Що ти щойно почув?».

Ми ходили в …

Ця гра розрахована на декілька дітей. Перший говорить фразу, наприклад: «Ми гуляли в лісі і бачили там зайця». Другий продовжує: «Ми гуляли в лісі і бачили там зайця і лисицю». Наступний повторює всю пропозицію і додає ще одного звірка і т.д.

Згадай всі

Зберіть дитячі іграшки та розкажіть малюку історію, пов’язану ними. Наприклад, ведмедик прокинувся рано вранці, зробив зарядку, сів за стіл і розклав навколо себе такі предмети: зошит – праворуч, чашку – зліва і т.д. Нехай дитина «програє» всі ці дії по пам’яті, промовляючи кожен пункт.

Репортаж про прогулянку

По поверненню додому з вулиці запропонуйте малюкові намалювати те, що він бачив. Не підказуйте! Нехай він впорається самостійно.

Гра в картки

Можна купити готові або вирізати з журналів картинки, наклеївши їх на картон однакового кольору і розміру. Вправа дуже проста. Малюнки розкладаються перед малюком і перевертаються. Потім ви називаєте який-небудь предмет, зображений на картинці, а малюк повинен показати пальчиком потрібну картку.

Коли дитина буде виконувати вправу без запинки з великими наборами зображень, задачу потрібно ускладнити. Розкладіть картинки перед дитиною, але показуючи на якийсь предмет, називайте інший. Наприклад, машинка – рукавичка, лялька – пташка і т.д. У малюка повинна виникнути якась асоціація, що зв’язує дві різні картки. Надалі ви називаєте один предмет, а він вгадує другий.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...