Розвиток лідерських якостей в дитині

Розвиток лідерських якостей в дитині Що є лідерство? На мою думку, це та таємнича неземна енергія, яка допомагає людині піднестися над іншими, оцінити ситуацію, вжити заходів і взяти на себе відповідальність. (Іншими словами, є ті, хто лише спостерігає за парадом, а є ті, хто очолює його).

Лідерські якості починають розвиватися у вельми ранньому віці. Досить швидко можна розрізнити, хто стане лідером, а хто буде пасивний. Якщо Ви в присутності дітей спробуєте використовувати будь-яку можливість для того, щоб продемонструвати їм приклади лідерства та здорового спортивного духу суперництва, Вам може спочатку здатися, що вони не слухають і не розуміють, але Ви будете здивовані тим, наскільки глибоко позитивні подробиці чиїхось дій відкладаються в пам’яті дітей і стають невід’ємною частиною їх спогадів.

Діти завжди запам’ятовують щось хороше, наприклад, ті моменти, коли їх за щось хвалять, або навіть коли хвалять когось іншого, але їм теж дістається шматочок слави. Їм хочеться бути схожим на людей, які заслуговують шанування і похвали.

Хоча дитина розуміє суті лідерства, якщо йому цього не пояснити, юний розум жадібно вбирає в себе факти, які доводять, що лідером є той, хто робить світ кращим. Завдання дорослої людини – зародити це зерно мудрості в дитячих умах і постійно нагадувати їм про це. Це поняття, міцно зміцнившись в підсвідомості дитини, допоможе йому залишатися сильним при будь-якому тиску з боку однолітків. Думка про те, що він може виявитися корисним для всього світу, може захопити розум і уяву дитини і допомогти йому стійко триматися своїх моральних принципів і цінностей, тоді як рішення і цінності менш мотивованих людей з часом зносяться і втратять свою силу.

Дуже важливо, щоб дитина була заінтригований і схвильований тими можливостями, які відкриває перед ним життя, роллю лідера в світі і навіть можливістю власного лідерства в його житті. Якщо Ви почуєте в його юному голосі зачатки ентузіазму з приводу лідерства, зупиніться і прислухайтеся! А потім всіляко заохочуйте і розвивайте цю зацікавленість.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...