Розвиток інтелектуальних здібностей малюка до народження

Розвиток інтелектуальних здібностей малюка до народження

Ще у внутрішньоутробному періоді розвитку дитина чує всі звуки навколишнього середовища, виділяючи серед них в першу чергу голос матері. Дослідженнями вчених доведено, що за допомогою певних звуків (співу матері, програвання класичної музики) можна вплинути на розвиток інтелектуальних здібностей дитини, що і проявиться незабаром після його народження.
У ХХ столітті сформувалося вчення про допологове виховання, що об’єднало в собі знання медиків, педагогів і психологів. Наукові дослідження показали, що дитина може навчатися, перебуваючи ще в утробі матері. Діти, які одержували пренатальну (допологову) стимуляцію, після народження швидше опановували руховими, зоровими і мовними навичками. Інтелектуальний рівень цих дітей був значно вище, ніж у їхніх однолітків, що не отримували внутрішньоутробної стимуляції.

Давно вже відомий той факт, що дитина в утробі матері чує як її голос, так і інші звуки ззовні. Тому кращим способом пренатальної стимуляції було визнано вплив звуку на мозок дитини, а кращим з звуків для цієї мети – спів матері. Голос матері є для ще ненародженої дитини головним життєвим орієнтиром; дитина відчуває позитивні емоції, коли мати розмовляє, звертаючись безпосередньо до нього. Мелодійний спів матері надає на дитину ще більш позитивний вплив.

Тактильний вплив, коли мати розмовляє з майбутньою дитиною або співає, одночасно погладжуючи свій живіт, також є засобом допологового виховання. Але основним видом впливу на інтелект дитини до її народження є все-таки звук. Позитивним чином впливає на розвиток інтелекту дитини прослуховування матір’ю (а, отже, і дитиною в її утробі) творів класичної музики. Доведено, що після народження у малюків виникають позитивні емоції при звуках тієї музики, яка використовувалася в цілях допологового виховання. Вони воліють слухати цю музику, активно реагуючи на неї руховим збудженням, тоді як звуки іншої, незнайомої музики можуть викликати у них навіть плач.

Спів жінки в період вагітності також викликає підвищення рухової активності плода, а це сприяє стимуляції плацентарного кровотоку і, отже, є профілактикою виникнення внутрішньоутробної гіпоксії (нестачі кисню). Умовою оптимального розвитку мозку плода є якраз забезпечення киснем в достатній мірі.

Вагітна жінка повинна зрозуміти, що дитина не просто росте всередині неї: вона розвиває і свій інтелект, творчі здібності. Тому малюкові ще до народження потрібно дати можливість прослуховування класичної музики, співати йому, ласкаво розмовляти з ним. Чудові віддалені результати відзначені в тих випадках, коли з дитиною до її народження розмовляли і мати, і батько. Пам’ятайте: ви можете активно вплинути на розвиток інтелекту своєї ненародженої дитини! Зробіть це – адже це так неважко!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...