• Без категорії

Розвиток дитини до його народження

Розвиток дитини до його народження

Не секрет, що дитина, яка ще не з’явилася на світ, уміє відчувати біль, тривогу і задоволення, усміхатися і чути звуки навколо мами, розрізняти світло і темряву, скучати і розважатися на своїх останніх місяцях внутрішньоутробного розвитку.

Напевно ви це знаєте, якщо в очікуванні малюка уважно вивчаєте літературу про його розвиток або ходите на курси підготовки до пологів.

Природа дала всі ці уміння дитині для того, щоб він їх, по-перше, тренував, а по-друге, щоб в його поки що такому маленькому мозку формувалися нейронні зв’язки, які надалі їм використовуватимуться.
Говорять також, що, чим більше нейронних зв’язків утворюється у людини в ранньому віці, тим більшим буде його інтелектуальний потенціал протягом всього життя.

Спілкування мами з своєю народженою дитиною, особливе довільне, допомагає всім цим природним процесам (тому його можна вважати також заняттями з дитиною) і встановленню відносин, зв’язку між матір’ю і малюком.

Важливо! Якщо з дитиною не спілкуватися спеціально під час вагітності, це зовсім не значить, що зв’язку з ним не буде. Немовлята так само відкриті для встановлення відносин і після пологів. Крім того, своїм спілкуванням мама може розважати дитину, що особливо цікаве.

Як же можуть проходити такі допологові заняття (які, нагадую, є лише форма спілкування)?

Для зорових вражень

Постарайтеся визначити, коли малюк не спить (багато мам без праці це визначають). У такі моменти навмисне підставляйте голе або злегка голе черевце світлу, краще всього сонячному. Не треба спеціально намагатися показати малюку контраст з темнотою – з нею він відмінно знаком.

Для слухових вражень

Читайте йому вірші і казки. Або собі, але що-небудь приємне, вголос, з виразом. Дайте йому насолодитися дзюрчанням маминого голосу.

Активно знайомте його з татом. Хай батько кожен день по хвилині говорить з малюком, читає йому, розказує що-небудь, наспівує. Тато стане такою ж близькою людиною, як і мама, і його голос володітиме майже такою ж заспокійливою силою!

Кожного разу, влаштовуючись відпочивати, ставте одну і ту ж спокійну пісеньку або наспівуйте її. Він відмінно її запам’ятає, і у нього виробиться рефлекс, який вам згодом допоможе: він заспокоюватиметься і засинатиме від цієї мелодії.

Для дотикових вражень

Коли малюк виставить ніжку, як вони це часто люблять робити, погладьте або полоскочіть. Спочатку він відсмикуватиме, але потім звикне і підставлятиме вже спеціально. Ось вже ви граєте разом.

Нарешті – пам’ятаєте про гормони

Вашому малюку доводиться хочеш не хочеш розділяти ваш настрій, тому що ви ділитеся з ним своїми гормонами. Прагніть частіше переживати радість, тим більше що позитивні емоції допомагають розвитку дитини

Поділитися в...

Вас може зацікавити...