• Без категорії

Розваги для самих маленьких

Розваги для самих маленькихДля того щоб пограти з батьками, дитині не потрібно вміти ходити, говорити, сидіти і повзати! Навіть немовля тримісячного віку швидко може запам’ятати нескладні ігрові дії, а дитину в однорічному віці можна зайняти розвагами,  які розвивають пам’ять, інтелект і увагу.

Активно цікавитися іграшками дитина вже починає в два місяці, а десь в три здатна сама схопити брязкальце, починає пробувати на смак, і трясти ним. Мами-прихильники раннього розвитку починають показувати малюкам різні предмети, книжки і картки з великими зображеннями тварин, птахів. Є також найпростіша гра, яка відповідає їхньому віку, і називається вона «повторюй за мною».

Коли нахиляєтесь до дитини, то корчте їй різні обличчя, висовуйте язика – і застигайте на деякий час, таким чином, даючи дитині повторити ваш вираз обличчя. Як тільки немовля починає копіювати вас, то потрібно помінятися з ним ролями, і починайте копіювати його. Це перше ваше спільне заняття, набагато більше, ніж просто гра, вона сильно зближує дитину з вами.

Поки малюк не навчиться повзати і сидіти, лягайте на підлогу поруч з ним, і перебирайте іграшки разом. Частіше до дитини звертайтеся по імені, повторюйте її звуки, які вона буде вимовляти. Згадайте ті ігри, якими бавили колись вас в дитинстві – «сорока-сорока», «ладушки», «по купинах, по купинах».

Найпростіші хованки теж можуть привести в захват вашого малюка. Спробуйте накинути хустинку на своє обличчя і запитати його: «Де мама?»,  а потім відкрити обличчя, або дозволити малюкові самому стягнути з вас хустинку. Якщо немає хустки, можна просто закривати обличчя руками.

З фізичних ігор дитина може освоїти «покатушки» на широкому дивані або килимі. Свої долоні покладіть дитині під її спинку і повільно перевертати його з живота на спинку і назад, і так потрібно робити по кілька разів. Якщо вашій дитині ця гра сподобається, то вона буде намагатися зробити це сама. Спочатку, ви можете злегка допомогти їй в цій дії.

Не забувайте завжди хвалити вашу дитину, а якщо вона буде правильно виконувати всі завдання, то постарайтеся заохочувати її.

Для того щоб виховати фізично здорову дитину, велику увагу потрібно приділяти іграм з великою рухливістю.

Гра – це один із способів для пізнання світу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...