Розтяжки

РозтяжкиЦі світлі рубці на шкірі найчастіше виникають на животі, сідницях і стегнах, а також у області грудей і передпліч. Шкіра втрачає еластичність, і її поверхневий шар – епітелій стоншується і надривається…

Розтяжки на шкірі, або по-науковому стриї, виникають звичайно при різкій зміні у вазі. І, як правило, цей процес відбувається на фоні гормональних перебудов організму – під час вагітності і при годуванні грудьми, в підлітковому віці, або, наприклад, після різкого схуднення.

Розтяжки під час вагітності, а також в період годування грудьми у жодному випадку не є симптомом якого-небудь захворювання. На самопочуття майбутньої мами або стани плоду вони абсолютно не впливають. Та все ж рубці на шкірі, що виникли під час вагітності, або розтяжки після пологів засмучують жінок, які переживають через те, що їх шкіра втратила свій колишній вигляд.

Профілактика розтяжок:

Вагітним жінкам не варто захоплюватися їжею, що містить вуглеводи. Уникайте борошняного і солодкого. У їжі повинна міститися достатня кількість білка, адже саме він є основним джерелом еластину і колагену в шкірі.

Стежте за своєю вагою. Потрібно прагнути додавати у вазі не різко, а поступово.

Практикуйте обливання грудей, використовуючи воду кімнатної температури. Після обливання водою обтирайте груди махровим рушником.

Обов’язково користуйтеся спеціальними допологовими бюстгальтерами, а після пологів носите бюстгальтери для годування. При великому животі носите підтримуючу білизну для вагітних – пояси, бандажі, які не дають шкірі обвисати і розтягуватися.

Живіт, стегна, груди – це зони, схильні до розтяжок. Регулярно і рясно мастіть їх кремами, у складі яких містяться колаген і амінокислоти. Також регулярно зволожуйте шкіру.

Засоби проти розтяжок

Це, в першу чергу, косметичні засоби. До складу препаратів проти розтяжок входять спеціальні компоненти – вітаміни, пантеол, рослинні і ефірні масла, активні екстракти рослин, морських мікроорганізмів і водоростей. Словом, речовини, які активізують синтез колагену і еластина.

Препарати, призначені для профілактичного використання, слід застосовувати, починаючи з 3-4 місяці вагітності.

Засоби проти розтяжок слід наносити після душу або ванни щоденно 1-2 рази на день. При цьому масажуючими рухами обробляються живіт, груди і верхня частина стегон.

Описану вище процедуру рекомендується проводити разом з "щипковим" масажем, особливо ефективним в період з 10-12 до 37-38 тижня вагітності. Масажуйте в напрямах від нижніх відділів живота до пупка і потім до бічних зон.

Курс втирання і масажу рекомендується проводити як мінімум 2-3-місяця.

Фахівці радять використати профілактичну косметику не тільки при вагітності, але і після пологів.

Джерело: ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...