• Без категорії

Розриви шийки матки при пологах

seyka 3Розриви шийки матки при пологах ускладнюють перебіг пологів у 6 жінок їх ста. При перших пологах розриви трапляються в 4 рази частіше, ніж при повторних. Наслідки розриву матки можуть бути дуже серйозними, якщо раптом погано пройшло загоєння або якщо шви з якоїсь причини не зашили.

Причинами розриву шийки матки 

Неадекватне ведення другого періоду пологів, причому найчастіше з вини самої породіллі. Коли настають перші потуги і у жінки з’являється непереборне бажання тужитися, але при цьому розкриття матки тільки на 8 сантиметрів, то потуги можуть призвести до розривів шийки матки. У цей час не можна тужитися — потугу потрібно перечекати і правильно подихати.

 Неповне розкриття шийки і зниження еластичності шийки матки. При неповному розкритті місця для народження дитини достатньо, але для того, щоб це відбулося без ускладнень, мало.

Пізні пологи породіллі.

Наявність рубців після абортів і пологів, операції на шийці матки та інші травми або інфекції в матці.

Народження великого плоду.

• Пологи при тазовому передлежанні дитини.

Стрімкі пологи.

Дискоординація пологової діяльності.

Виділяють три ступені розривів шийки матки:

• 1 ступінь

Зустрічається найчастіше. На шийці пошкодження не перевищують по довжині 2 см.

• 2 ступінь

Розриви глибше 2 см, але вони не переходять на стінку піхви.

• 3 ступінь

Пошкоджуються тканини на зводі піхви. Проявляються розриви невеликою кровотечею відразу після пологів, вони не діагностуються без огляду м’яких тканин. При розривах 3 ступеня в м’яких тканинах може скупчуватися кров. Це небезпечно. Відбувається формування параметральної гематоми. При цьому відчувається біль і розпирання в області малого тазу і промежини. Якщо не вшивати розриви, то наслідки можуть бути дуже серйозними.

Звичайно, розриви можуть самі зажити, але краї їх можуть бути вивернутими і неправильно зрощеними. Це називається етропіон шийки матки або іншими словами ерозія. А її будуть видаляти хірургічно.

Всі розриви, навіть глибокі, при своєчасному лікуванні проходять, а функції шийки матки відновлюються в повному обсязі. Розриви, які проліковані неправильно, проявляють себе як ерозія. Такі розриви при повторній вагітності загрожують невиношуванням, так як матка не здатна утримати плід. Розриви першого та другого ступеня лікують без анестезії, оскільки в цій області відсутні нервові рецептори.

Щоб уникнути розривів  потрібно робити найважливіше — слухати акушера. Вам потрібно вміти стримувати потуги і правильно дихати.

Легких вам пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...