Розриви м’яких тканин під час пологів

розрив мяких тканей під час пологівНародження дитини – відповідальний етап у житті майбутніх мам. Усім вагітним жінкам хочеться, щоб пологи пройшли успішно, але, на жаль, не завжди трапляється, як бажається.

Розриви м’яких тканин під час пологів та їх причини

Найчастішим ускладненням в ході пологів стають розриви м’яких тканин родових шляхів, в яких беруть участь шийка матки, піхву і зовнішні статеві органи. Джерел даного явища досить-таки багато. Найбільш поширеними є такі дефекти в організмі матері, як запалення статевих органів, або ж низька еластичність тканин в області родових шляхів. Крім цих нюансів, багато що означають і розміри плоду, адже дитина може бути великою або переношеною, через що, під час пологів вона може пошкодити статеві тканини матері. Також ймовірність розривів залежить від анатомічних особливостей жінки, що народжує.

Ушкодження тканин статевих органів об’єднують у види, залежно від постраждалої частини тіла. Всі травми, отримані під час пологів, обов’язково повинні піддаватися лікуванню. Слідуючи хірургічній практиці, фахівці допомагають позбутися від розривів шляхом зашивання рани.

Щоб виявити пошкодження родових шляхів, проводиться огляд. Під час нього використовуються акушерські дзеркала, що допомагають виявити розриви. Після того, як больові місця виявлені, доктор вибирає оптимальний варіант знеболювання постраждалих ділянок для подальшого лікування. Це може бути, як місцева анестезія, так і внутрішньовенна.

Пошкодження шийки матки під час пологів

Шийка матки дуже часто піддається розривів, так як під час пологів вона значно стоншується. Найбільше страждають краю матки, адже через розтягнення вони можуть порватися.

У випадку травмування даного органу, розриви зашиваються саморозсмотуючими матеріалами, завдяки чому, необов’язково знімати шви і повторно травмувати матку.

Розриви стінок піхви при пологах

У медичній практиці розрізняються 3 види розривів піхви під час пологів: нижньої, середньої і верхньої третини. Нижні розриви найчастіше пов’язані з нанесенням шкоди промежини, а ось верхні – пошкодження шийки матки. Найнебезпечнішими порушеннями органів є розриви, які проникли в навколовлагаліщовину клітковину. Подібні травми можуть досягати великих розмірів, внаслідок чого, їх зашивання стає дуже скрутним.

Травмування промежини під час пологів

Поняття промежину включає в себе м’язи, жирову тканину, зв’язки, судини, нерви і пряму кишку. У разі виявлення розривів даної ділянки тіла, потрібно вдатися до хірургічного відновлення цілісності тканин. Спочатку відновлюють шар м’язів, а вже після накладаються шви.

Зовнішні статеві органи

Вульва – система зовнішніх статевих органів, яка складається з лобка, малих і великих статевих губ, а також клітора, передодня і отвору уретри.

Найчастіше піддаються пошкодження переддень і малі статеві губи. Оскільки ці складові вульви добре забезпечуються кров’ю, в разі їх пошкодження можливі сильні кровотечі. Розриви подібного роду, як і попередні травми, піддаються зашиванню.

Зовнішні статеві органи характери не тільки хорошим транспортом крові, але і рясним наявністю нервових закінчень, саме тому пошкодження цих частин тіла дуже болючі і вимагають спеціального знеболювання.

Догляд за швами при розривах м’яких тканин

Щоб лікування було якомога ефективніше, слід якомога більше приділяти увагу догляду за швами. Їх обробка повинна відбуватися як мінімум раз на добу. Якщо розриви за своєю природою не глибокі, від швів в промежині можна позбутися протягом 5 днів.

Після пологів виникають виділення зі статевих органів, які можуть стати прекрасним місцем для розвитку інфекції. Тому крім того догляду за статевими органами, що надають співробітники лікарні, новоспечені матусі повинні дотримуватися правил особистої гігієни.

Також породіллі слід харчуватися так, щоб не виникали запори. Вони несприятливо впливають на загоєння ран. У їжу найкраще приймати продукти, що містять клітковину.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...