Розповіді про пологи: читати чи ні?

Розповіді про пологи читати чи ніЗачаття майбутнього життя і пологи – одне з найбільш довгоочікуваних подій у житті жінки, головне таїнство цього світу. А тому, дізнавшись про вагітність, ми готові розповісти про це всім знайомим, подругам, родичам. Коли ж оповіщати більше просто нікого вагітні зазвичай «засідають» на найрізноманітніші форуми майбутніх мам. Тут можна почерпнути море інформації «з перших рук», поділитися страхами і побоюваннями, знайти відповіді на найскладніші питання. Та й хто краще зрозуміє, вислухає, підтримає, ніж жінки, що так само очікують дива, яке повинно відбутися через кілька місяців.

Але тут багатьох майбутніх мам підстерігають і свої «підводні камені».

Справа в тому, що в цей відповідальний період без того слабка, за визначенням, стать стає зовсім вразливою і чутливою. От і уявіть собі ситуацію, відкриваєте ви статтю зі словами «Як я народжувала», а там «місць в лікарні не виявилося, лежала на ліжку в коридорі», «лікар був грубіян», «в палаті брудно» … навіть у самої впевненої в собі панянки можуть не витримати нерви.

У даній ситуації головне чітко розуміти кілька речей.

По-перше, ми, дівчата, дуже любимо прикрашати і перебільшувати. Процес пологів, безсумнівно, далеко не найпростіший у житті. І ті для кого він вже позаду часто грішать прагненням похвалитися: «А ось, що я перенесла!». При цьому ні на секунду не замислюючись про те, що такі звіти будуть читати вагітні, у яких ще все попереду. І сприймуть написане не просто буквально, а через призму страхів і негативного досвіду подруг і далеких знайомих «з якими таке було …»

По-друге, як це не банально звучить, всі люди різні. Для когось перебування в чотиримісній палаті – жах, який залишиться в пам’яті на все життя. Для інших – це чудовий привід поспілкуватися і обговорити пережите. Ситуація одна, а реакція на неї зовсім різна. Або наведу свій приклад, я дуже обурювалася, коли під час перших пологів до мене спочатку прийшла тільки акушерка (лікар був зайнятий важким випадком в сусідньому залі). Чим не привід написати гнівний відгук-страшилку про лікарню? Але, як виявилося, мені дісталася найкраща спеціалістка в нашому місті, до якої спеціально записуються за кілька тижнів до відповідальної дати.

Звідси висновок: ставтеся дуже скептично до подібних розповідей і постарайтеся не читати найемоційніші.

Тим не менш, інтернет залишається незамінним джерелом знань і спілкування. Тому особисто для себе я, свого часу, встановила правило: читати тільки позитивні відгуки про пологи і практичну інформацію. Приміром, корисні рекомендації – що взяти в лікарню, якого лікаря вибрати, чи використовувати анестезію, як психологічно підготуватися до появи малюка, що необхідно маленькому крихітці і багато іншого.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...