Розлучення – причини та закономірності

Розлучення - причини та закономірностіВчені провели ряд досліджень на предмет шлюбів і розлучень. У дослідженні взяли участь як одружені, так і розведені добровольці. Результати виявилися досить вражаючими. Дослідники дізналися, наскільки міцні відносини, що почалися зі знайомства в інтернеті, хто в шлюбі щасливіший і чому згодом багато жалкують про розлучення.

Так, Едіт Пол з Мічиганського Університету (США) вирішила відстежити статистику відносин серед тих, хто зав’язав знайомство з майбутнім партнером через інтернет або в “реалі”, і прийшла до висновку, що сайти знайомств і соціальні мережі не сприяють довговічним відносинам. Опитавши близько 3000 чоловік, вона з’ясувала, що знайомства в публічних місцях закінчувалися шлюбом в 67 відсотках випадків, тоді як для мережевих знайомств ця цифра становила всього 32 відсотки. Крім того, протягом трьох років лише два відсотки “реальних” шлюбів завершилися розставанням, тим часом як серед тих що познайомилися через інтернет таких виявилося цілих 8 відсотків.

Едіт Пол звернула увагу також на розвиток відносин, які так і не завершилися браком. Для “мережевих” і “реальних” пар відсоток розставань протягом року дорівнював відповідно 32 і 25 відсоткам.

На думку професора Пол, хоча мережеві знайомства володіють удаваними помітними плюсами – це, насамперед, можливість заздалегідь багато чого довідатися про особистість потенційного партнера і не поспішати з особистими зустрічами, поки не будеш впевнений в людині, вони ж можуть обернутися і величезними мінусами. Так, сайти знайомств надають занадто великий вибір, і часто ми не можемо визначитися, з ким саме хотіли б відносин.

У підсумку виникають поверхневі відносини, коли один користувач знаходить собі відразу декількох віртуальних партнерок і навіть деколи зустрічається з усіма “в реалі”. До того ж, в анкетах юзери не завжди повідомляють про себе правду, а “реальний” образ може абсолютно не відповідати сформованому в процесі віртуального спілкування. На побаченні ж після довгого “романтичного” періоду вам можуть просто запропонувати секс.

У свою чергу, фахівці з Рутгерского університету (США) дійшли висновку, що для вдалого шлюбу відіграє велику роль щастя дружини, ніж чоловіка. Це показало опитування 394 подружніх пар, у кожній з яких хоча б один чоловік досяг 60-річного віку і в яких середня тривалість шлюбу складала 39 років. З’ясувалося, що якщо жінка висловлювала задоволеність своїм шлюбом (її пропонувалося оцінювати по 6-бальною шкалою), то оцінка її чоловіка була ще вища. Цілком ймовірно, вважають експерти, це пов’язано з тим фактом, що, будучи щасливою в шлюбі, жінка робить для свого чоловіка набагато більше, ніж коли вона не відчуває себе щасливою, і це позитивно позначається на якості його життя. Що ж стосується чоловіків, то вони аж ніяк не завжди схильні висловлювати своє невдоволення стосунками.

Крім того, виявляється, дружини відчувають себе менш щасливими, коли їхні чоловіки хворіють, а ось у чоловіків при хворобі дружини рівень щастя знижується рідко. Ймовірно, справа в тому, що при хворобі чоловіків за ними найчастіше доглядають дружини. А ось чоловіки за дружинами зазвичай не доглядають – це роблять дочки та інші родичі жіночої статі.

Раніше отримані дані також свідчать, що ініціаторами розлучень найчастіше виявляються дружини. Просто жінкам складніше терпіти несприятливу ситуацію в сім’ї.

А ще, як не дивно, багато колишніх подружь жалкують про розлучення. За статистикою, з часом жалю про те, що шлюб був зруйнований, охоплюють 54 відсотки представників обох статей. При цьому 42 відсотки респондентів, які пережили розлучення, хоча б раз зверталися до екс-партнеру з пропозицією відновити сім’ю. 95 відсотків зізналися, що причина для розлучення була не надто серйозною. 56 відсотків опитаних вважають, що тільки після розставання вони усвідомили цінність свого шлюбу. А 46 відсотків лише після розлучення зрозуміли, що значив для них чоловік …

Психологи також виявили п’ять основних причин, по яких люди жалкують про розлучення. Це любов до колишнього партнера, туга по ньому, боязнь залишатися на самоті, усвідомлення власного фіаско і розуміння власної неправоти в конфлікті. Так що варто тисячу разів подумати, перш ніж говорити дружині “прощай!”, Радять фахівці.

Якщо ви визнали свою неправоту і помилку придбайте коханому якийсь подарунок, наприклад парфуми для чоловіка, краватку чи годинник про який він давно мріяв. Це згладить вашу вину і покаже, що ви дійсно визнали свою неправоту.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...