Розлучення після довгих років шлюбу: 10 найпоширеніших причин

Розлучення після довгих років шлюбу: 10 найпоширеніших причинЗдавалося б: відносини давно устоялися і стали стабільними. Але чомусь після десяти-п’ятнадцяти років шлюбу союз розпався… Чому?

Не варто думати, що виною всьому горезвісна криза середнього віку або «сивина в бороду – біс в ребро». Як не дивно, більшість пар розпадаються з прозаїчніших причин. Назвемо найпоширеніші.

Причина 1

Ніякого сексу

Так, ви вже давно сприймаєте сексуальні відносини в шлюбі як рутину, тому і ухиляетесь від інтиму при кожному зручному випадку. Тим часом, секс у шлюбі дуже важливий. Необов’язково ваш чоловік, недоодержавши плотських задоволень, тут же кинеться їх шукати на стороні, проте з ваших відносин потроху почне йти елемент близькості і душевності. Що і може привести до розпаду сім’ї.

Причина 2

Грошові питання

Не дарма психологи радять домовитися про фінансову сторону спільного життя ще до заміжжя! Розподіл і контроль над грошима, прийняття важливих фінансових рішень – всі ці питання повинні влаштовувати обидві сторони. Ви можете роками миритися з тим, що чоловік, не радячись з вами, робить великі покупки, але в один прекрасний момент ваше терпіння вичерпається: ви зрозумієте, що більше не хочете з цим миритися. Можливо, варто домовитися з чоловіком, не доводячи справу до розлучення? На десятому-двадцятому році спільного життя це зробити буде набагато складніше, але все ж реально.

Причина 3

Жити заради дітей

Це дуже поширена помилка: жити заради дітей. Але що відбувається з вами двома, коли діти підростають? Зникає сам сенс спільного існування, і ви раптом виявляєте поруч з собою абсолютно чужу людину. Однак шлюб створюється не тільки для продовження роду! Згадайте: що вам подобалося в вашому чоловікові напередодні весілля? Що вас захоплювало? Які його інтереси ви могли б розділити і що запропонувати йому?

Причина 4

Відсутність контакту

Розмови на побутові теми обов’язкові, від них не піти. Що купити в магазині, коли запросити гостей, чи варто робити ремонт – всі ці питання ви напевно обговорюєте з чоловіком. Але кажете ще про щось, не пов’язане з побутом? Чи обговорюєте політику, фільми, висловлюєтеся з приводу того, що вам подобається або не подобається в чоловікові? Довгострокові відносини потребують таких абстрактних розмов і дискусій. Якщо одна сторона повністю закрита, шлюб почне руйнуватися.

Причина 5

Відсутність компромісів

Ви можете справляти враження щасливої ​​подружньої пари, але якщо в шлюбі береться до уваги думка тільки когось одного, це обов’язково призведе до охолодження у відносинах. Хочете ви цього чи ні, в парі і той, і другий з подружжя повинні час від часу йти на поступки.

Причина 6

Непропрацьована зрада

Зрада – це дуже боляче. Але якщо ви приймаєте рішення «пробачити і забути», ви повинні бути на сто відсотків впевненою в тому, що ви зможете це зробити. Існує безліч технік, які допоможуть вам пробачити образу, але головне, що ви повинні зрозуміти: після зради відносини обов’язково зміняться. Причому не обов’язково в гіршу сторону: якщо і чоловік, і дружина знайшли в собі сили поговорити відверто і вибудувати відносини по-іншому, так, щоб зрада не повторилася, шлюб може стати ще міцніше. В іншому випадку ризики повторної зради дуже високі.

Причина 7

Нічого спільного

У кожному союзі має бути присутнім якийсь загальний простір шлюбу: ті справи, теми, події, які однаково цікаві обом. Якщо ж у чоловіка і дружини немає жодної точки дотику, якщо у вихідні кожен займається власною справою, немає нічого дивного в тому, що рано чи пізно такий шлюб розвалиться як картковий будиночок.

Причина 8

Невміння переживати труднощі разом

Можливо, ті двадцять років, які ви провели разом, були відносно спокійними і безтурботними. Але ось відбувається якась подія, що абсолютно змінює ваш життєвий уклад: переїзд в іншу країну, смерть когось із близьких, втрата роботи і соціального статусу і так далі. Велика ймовірність того, що ваш шлюб впаде, адже ви не навчилися переживати труднощі разом. Раптом може опинитися, що у вашого чоловіка виявилися якості, про які ви і не підозрювали! І не факт, що вони вам сподобаються.

Причина 9

Небажання змінюватися

З роками кожна людина змінюється. Набравшись життєвого досвіду і знань, ми в чомусь стаємо мудрішими, в чомусь – більш прагматичними. Це природний і нормальний процес. Але якщо один з подружжя «застряг» в двадцятирічному віці, якщо ні його інтереси, ні його реакції на події ніяк не змінюються з роками, це може привести до розриву.

Причина 10

Відсутність щедрості

У шлюбі дуже важливо проявляти свою любов, увагу і турботу просто так, не чекаючи у відповідь дії. Якщо ж ваші відносини будуються за принципом «ти – мені, я – тобі», рано чи пізно у вас виникне відчуття, ніби ви не чоловік і дружина, а бізнес-партнери. Усвідомлення цього може стати причиною розлучення.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...