Розлучення під час вагітності

Розлучення під час вагітностіЖиття – річ складна і мінлива, сьогодні сімейна пара не може налюбуватися своїм щастям, а вже через півроку в їх житті нема нічого спільного що могло б їх об’єднувати і справа доходить до розлучення. Часто буває що розлучення припадає на період вагітності дружини. Що роботи в такому випадку і які у кого права розповідає юрист.

Питання: Ми з чоловіком живемо у шлюбі 6 місяців. Зареєстрували наші відносини, тому що очікуємо народження спільної дитини. Я вже на 9 місяці вагітності. Живемо у моїх батьків. У зв’язку з відсутністю будь-якої допомоги з боку чоловіка і з його безвідповідальною поведінкою, я вирішила подати документи на розлучення. Хотіла б знати, який час займе процес без його згоди і чи буде він мати права на дитину, якщо я подам на розлучення до його народження.

Відповідь: Відповідно до положень ч. 2 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини.

Відповідно, Ви не можете розлучитися з Вашим чоловіком з протязі одного року після народження дитини, якщо тільки він не вчинив стосовно Вас кримінальний злочин (бив, погрожував вбивством і т.д.).

Власне ж тривалість розгляду позову про розлучення як правило складає пів року – рік.

Консультацію надав спеціаліст сайту family-lawyer.com.ua – консультация семейного адвоката, Киев

Поділитися в...

Вас може зацікавити...