Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Ротавірусна інфекція при вагітності

вірусна інфекціяРотавірусна інфекція при вагітності – це гостре інфекційне захворювання, яке вражає переважно шлунок і тонкий кишечник (гастроентерит). Перші випадки цього захворювання реєстрували ще в дев’ятнадцятому столітті, однак тільки в 1973 році була доведена вірусна природа цього захворювання. Ротавірус при електронній мікроскопії нагадує колесо – коло зі спицями, у зв’язку з цим і отримав таку назву («рота» у перекладі з латини означає колесо). Після перенесеного захворювання залишається імунітет, який є строго специфічним і має різну тривалість.

Зараження відбувається від хворої людини. Заразитися можна через інфіковану воду ( забруднена фекаліями вода стічних водойм), харчові продукти (молоко і молочні продукти, яйця), брудні руки і забруднені предмети навколишнього середовища. Ротавірусна інфекція тривало зберігається в зовнішньому середовищі, тому заразитися нею легко, особливо при вагітності на фоні зниженого імунітету. Можуть бути як поодинокі випадки зараження, так і масові (епідемія ротавірусу ).

Вплив ротавірусної інфекції при вагітності на плід

У разі зараження ротавірусною інфекцією під час вагітності та розвитку інфекційного захворювання, як правило, плід не страждає. Не відмічено також і збільшення частоти акушерських ускладнень. Однак в організмі матері залишаються антитіла, які при грудному вигодовуванні, потрапляючи в материнське молоко, захищають новонародженого від цієї інфекції. Це дуже важливий факт, якщо врахувати, що найчастіше цим інфекційним захворюванням хворіють діти у віці до 4 років.

Симптоми ротавірусної інфекції під час вагітності

Після інкубаційного періоду, який триває декілька днів ( зазвичай від одного до п’яти ) розвивається яскрава клініка захворювання. З’являється слабкість, нудота, блювота, рідкий кал (від 5 до 15 разів за добу і більше). У важких випадках спостерігається зниження артеріального тиску, тахікардія (почастішання пульсу), симптоми зневоднення і т.д.

Зазвичай ротавірусна інфекція при вагітності протікає в легкій формі, тому вагітні жінки найчастіше не звертаються за медичною допомогою. Для захворювання характерні підвищення температури тіла, яка може бути як субфебрильною (до 37,5С), так і фебрильною ( 38,5-39С). Детальніше можна прочитати тут http://krohi.net/rotavirus.html.

Визначення діагнозу зазвичай не викликає труднощів. Важливо враховувати клінічні прояви і характерний початок захворювання ( хворі вагітні жінки чітко вказують час захворювання, аж до годин і хвилин).

Лікування ротавірусної інфекції при вагітності

Лікування ротавірусної інфекції при вагітності базується на трьох китах:

– Відновлення водно-сольових втрат ( рясне пиття і внутрішньовенне крапельне введення рідини);

– Боротьба з інтоксикаційним синдромом;

– Дбайливе відновлення порушеної функції кишечника та шлунка ( ферментні препарати).

Велику роль відіграє організація дієтичного харчування, тому виключаються молочні продукти, обмежується споживання цукру, рекомендується вівсяна каша як обволікаючий засіб. Антибактеріальні препарати при ротавірусній інфекції марні, тому їх не призначають.

Профілактичні заходи при ротавірусній інфекції

У разі виявлення ротавірусного захворювання захворіла людина потребує ізоляції. Для попередження цього інфекційного захворювання рекомендується впливати на фактори його передачі – мити руки, овочі, фрукти, вживати тільки якісну незабруднену мікроорганізмами воду, обов’язково проводити вологе прибирання приміщень і т.д.

Exit mobile version