Робота вбиває

Робота вбиває“Робота не вовк, в ліс не втече”, – попереджає не лише народне прислів’я, а й вчені.

Понаднормова робота – звичне явище для більшості сучасних людей. Однак в спробах просунутися службовими сходами мало хто замислюється про наслідки важкої праці, яка, як підтвердили вчені, здатна завдати серйозної шкоди здоров’ю.

У людини, що працює більше 45 годин на тиждень протягом 10 років, підвищується ризик розвитку серцево-судинних захворювань, вважають дослідники Техаського наукового центру. При цьому ще більшому ризику піддаються люди, які працюють понаднормово хоча б одну годину на тиждень.

Автор дослідження, доктор Седі Конвей, доцент кафедри епідеміології, сказав: “У цілому, ми виявили, що ризик розвитку серцево-судинних захворювань зростає разом з часом, який людина витрачає на роботу”.

Так, вченим вдалося виявити, що найменше ризикують померти передчасно люди, які працюють від 40 до 45 годин на тиждень. Дані результати були отримані після аналізу медичних карт 1900 осіб, що прийняли участь в дослідженні. Протягом 10 років вчені аналізували зв’язок між робочими годинами і розвитком серцево-судинних захворювань серед учасників.

Так, у 43% учасників були діагностовані стенокардія, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, високий кров’яний тиск, інсульт або серцевий напад.

У людей, які працювали 55 і більше годин на тиждень, показник ризику виникнення серцево-судинних захворювань виявився вищим на 16% в порівнянні з тими, хто присвячував роботі менше 45 годин. Показник для тих, хто працював 60 і більше годин, і зовсім страхітливий: трудоголіки з цієї категорії на 35% частіше за інших стикалися з серцево-судинними захворюваннями.

“Дане дослідження є доказом прямого зв’язку між тривалістю робочого дня і ризиком виникнення проблем з серцем. Тим самим, ми сподіваємося звернути увагу роботодавців на необхідність посилення профілактичних заходів та контролю тривалості робочого дня “, – говорить Конвей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...