Робота в декретній відпустці

Робота в декретній відпустці

Молоді жінки свято впевнені, що після пологів зможуть вийти на роботу дуже і дуже швидко. Адже здавалося б, хіба це складно? Наївного оптимізму додають сучасні журнали, пронизані духом фемінізму, з купою картинок на яких успішні, усміхнені леді в ділових костюмах з дитиною під пахвою зображені у всіляких іпостасях: керуючі дорогою машиною, які друкують на комп’ютері, розмовляють по телефону та ін. Само собою, немає ніякого сенсу сумніватися, що зі своїм звичайним бухгалтерським проектом, репетиторством, стрижка, укладання або чим там ви ще займаєтеся, впоратися буде простіше простого.

Перше розчарування приходить зазвичай в той момент, коли нескінченна низка безсонних ночей з новонародженим на руках дає невеликий просвіт, що дозволяє ненадовго згадати про існування «іншого життя». Ну, або ж, коли родині явно не вистачає засобів. Тут більшість мам розуміє, чого варті барвисті оптимістичні картинки в глянцевих журналах. Так що ж, працювати в декреті не маючи бабусь чи достатніх коштів для няні неможливо?

Насправді, як би дивно тепер не звучали ці слова, додаткова зайнятість молодої мами цілком реальна. Більше того, багато жінок з успіхом поєднують особистий бізнес і виховання дітей. Але для того, щоб все встигнути і не захворіти від нервового виснаження, необхідно попередньо серйозно прорахувати власні можливості.

Робочий менеджмент

Побутує поширена думка – планувати щось з дитиною на руках неможливо. Насправді це не зовсім вірно. Просто графік тепер стане значно гнучкіше колишнього. Першим завданням, яку необхідно вирішити, коли вам прийшла в голову думка підробити – розрахунок вільного часу. Якщо раніше зробити це було дуже просто, то тепер необхідно саме вираховувати. Упродовж трьох днів постарайтеся записувати, скільки годин ви витрачаєте на прогулянки, годування, прибирання та інші необхідні заходи.

У процесі, можливо, з’ясується, що вільного часу практично немає. Не поспішайте опускати руки. Подумайте, як модернізувати власне життя і чим поступитися. Приміром, хороший кухонний комбайн, посудомийна машина і пилосос здатні істотно спростити мамине життя. І, до речі, зовсім не обов’язково кожен раз пропрасовувати пелюшки з распашонками для грудничка, втім, як і кип’ятити дитячі речі, регулярно стерилізувати пляшечки, якщо карапузові більше місяця і ін.

Дамо пораду – не поспішайте розповідати про свої нововведення бабусям. Вони жили в інші часи і навряд чи зрозуміють вас. Хотілося б також звернути увагу, що є речі, якими нехтувати не варто. У питаннях, де мова йде про здоров’я немовляти, ви розберетеся самостійно. Але не нехтуйте і власним відпочинком. Наприклад, жіночі журнали рекомендують відмовитися від прогулянок з дитиною, а виставляти коляску на балкон. Звичайно, в цей час ви зможете попрацювати. Але мамин організм також потребує в тиші і свіжому повітрі, тому використовуйте такий варіант тільки в критичних випадках.

Ну що ж. Вирахувавши приблизну кількість вільних годин, можна прикинути, чи здатні ви виконувати звичні робочі завдання, нехай навіть в дуже обмеженому обсязі. Якщо при всіх можливих хитрощах часу не вистачає навіть на самий простенький проект – залиште ідею про роботу на кілька місяців. Ваші нервові зриви не допоможуть вирішити фінансові питання.

Кілька корисних рекомендацій

Велика проблема мам – величезний обсяг різноманітних справ, який не дозволяє зосередитися на чомусь. Тож відтепер чудовим помічником для вас повинна стати записна книжка (краще в комп’ютері), куди ви будете заносити список необхідних справ.

Дуже корисно також завжди мати під рукою аркуш паперу і ручку. Нехай вони лежать в різних кімнатах. Тоді «розумна думка» нізащо не прослизне повз.

Включайте в роботу чоловіка. Дуже часто чоловіки вважають, що жінка, що сидить вдома нічого не робить. Чим краще він буде розуміти ваші проблеми, тим простіше буде всім.

Удачі!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...