• Без категорії

Робити дітей краще у світлий час доби

робимо дітейШвейцарські ембріологи з Національного центру репродукції в Берні стверджують: діти, зачаті батьками в світлий час доби, особливо зранку, розвиваються набагато краще однолітків, зачатих в темний час.

Ось як це повідомлення прокоментував доктор медичних наук Віталій Лазаревський.

– На мій погляд, є дві причини більш раннього розвитку дітей, які були зачаті при денному світлі. Першу я б пов’язав з виробленням гормонів. Справа в тому, що воно підпорядковується добовим ритмам. Як було нещодавно з’ясовано, основний регулятор цих біоритмів – мелатонін. Синтезується він в основному вночі, за що названий гормоном сну. Вдень його концентрація падає до мінімуму. Одна з головних дій мелатоніну – зменшення в організмі людини змісту так званого гормону росту, гальмування розвитку клітин і тканин і навіть уповільнення їх старіння.

Діти, зачаті вдень, коли мелатоніну в материнському організмі мінімум, а гормону росту максимум, з перших секунд злиття яйцеклітини зі сперматозоїдом отримують потужний поштовх до розвитку. Тобто вони, якщо можна так висловитися, “стартують” раніше тих, хто зачатий вночі. Тому й випереджають їх у рості.

Є і друга причина. Це – вуглекислота, а вірніше, вуглекислий газ, який накопичується в нашому організмі в темний час доби, коли тканини споживають менше кисню. Надлишок продуктів вуглекислоти гальмує клітинний розподіл і, відповідно, ріст тканин організму. А при світлі, навпаки, ці продукти руйнуються, не заважаючи розвитку зачатого ембріона.

З приводу штучного освітлення. Електричне світло – не сонячне, вони дуже різні за своїм спектром. Сонячне випромінює інфрачервоне світло, а ще – ультрафіолетове, яке сприяє зростанню тканин і діленню клітин. Крім того, вночі організм продовжує жити за природним добовим ритмом . А значить, будуть діяти гормони – регулятори, які гальмують розвиток ембріона.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...