Різновиди апаратів лазерної епіляції

лазерна епіляція

Лазерна епіляція – одна з найбільш прибуткових галузей в апаратній косметології: на неї є постійний попит, а вартість процедур така, що дозволяє досягти окупності приладу за лічені місяці. Далі апарат працює виключно на клініку.

Особливості епіляції як процедури видалення волосся

Суть лазерної епіляції полягає у виборчому поглинанні енергії лазерного випромінювання меланіном, що містяться в волосяному фолікулі. Цей процес супроводжується нагріванням фолікула і загибеллю клітин, що відповідають за ріст волосся.

Епіляція однієї області вимагає декількох процедур для остаточного позбавлення від небажаного волосся. Кількість повторів залежить від ефективності лазерного апарату, від можливостей регулювання його потужності в процесі епіляції, щоб підібрати режим, найбільш підходящий у кожному конкретному випадку.

Лазерна епіляція досить болюча процедура, тому апарати лазерної епіляції постачають спеціальними модулями, що забезпечують охолодження шкіри. Найчастіше це контактні охолоджуючі пластини або пристрої повітряного охолодження.

Дуже важливим параметром при виборі лазера для епіляції є те, для яких фототипів шкіри по Фітцпатріку він може використовуватися. Відповідно до цієї класифікації виділяють шість фототипів шкіри, що відрізняються по насиченості епідермісу меланіном. Чим ширше можливості лазера в цьому напрямку, тим більше він універсальний і може використовуватися як у світлошкірих людей зі світлим/темним волоссям, так і у темношкірих.

Види лазерів в апаратах для епіляції

В основі апаратів лазерної епіляції в даний час використовуються наступні види лазерів:

  • рубіновий
  • олександритовий
  • діодний
  • неодимовий (Nd: YAG)

Почати описову характеристику медичних лазерів слід з рубінового лазера. Рубіновий лазер був першим представлений сучасному науковому світу в 1960 році і з тих пір не втратив своєї ефективності. Працюючи на рубіновому стержні з окису алюмінію з домішками невеликої кількості хрому, рубіновий лазер має довжину хвилі 694,3 нм і є ефективним інструментом для видалення татуювань, пігментних плям і епіляції.

Однак головна особливість даного лазера полягає в тому, що у випадку з видаленням волосся, він застосовний виключно до темного волосся і виключно світлої шкіри, так як за рахунок відносно короткої довжини світлової хвилі, лазерний промінь активно поглинається меланіном. При використанні даного лазера на темній шкірі, меланін на ділянках лазерного впливу зруйнується, залишивши після себе на шкірі світлу пляму.

Подібна обмеженість рубінового лазера призвела до необхідності інтенсивного пошуку альтернативи. Альтернативою став потужний олександритовий лазер – лазер на олександриті з легуванням хромом. Довжина світлової хвилі у такого лазера налаштовується залежно від процедури і кольору пігменту і має діапазон від 700 до 820 нм.

Можливість ручного налаштування довжини світлової хвилі зробили даний тип лазера досить ефективним як при видаленні небажаної рослинності на тілі, так і при лікуванні і корекції різних естетичних недоліків. Олександритовий лазер дозволяє проводити епіляцію темного волосся з темної шкіри.

Епіляція олександритовим лазером найбільш болісна, що, в поєднанні з його обмеженістю при використанні на різних фототипах шкіри, обумовлює його поступове заміщення іншими типами лазерів. Ряд досліджень показують його ефективність тільки при фототипу I-III.

Напівпровідниковий лазерний діод або діодний лазер – це третій тип лазерів, що активно застосовується в сучасній косметології для епіляції. Потужне накачування електричним струмом і світлодіодне випромінювання дозволяє ефективно видаляти волосся навіть з дуже темних ділянок шкіри, що вельми актуально для південних країн. Довжина світлової хвилі у такого лазера в косметології становить близько 800 нм. Однак головним недоліком такого лазера є низька швидкість проведення процедури, що може супроводжуватися деяким дискомфортом для пацієнта і збільшенням кількості процедур, необхідних для досягнення оптимального результату.

Діодний лазер є найбільш універсальним і може використовуватися в осіб з I-VI фототипом шкіри, навіть з дуже світлим волоссям, виключаючи волосся, зовсім позбавлене пігменту (сиві і білі). При цьому даний тип лазера найбільш ефективний, оскільки дозволяє позбавитися від зростання в конкретній області всього за чотири процедури.

Неодимовий лазер або Nd: YAG-лазер – це останній з існуючих лазерів, що застосовуються для епіляції. Він має найсуттєвішу довжину хвилі – 1080 нм і найбільш високу потужність. Це дозволяє лазерному променю глибоко проникати в шкіру, активно впливаючи на волосяні фолікули. Унікальна довжина хвилі дозволяє проводити видалення світлого волосся на будь-якому типі шкіри. Крім того, неодимовий лазер активно використовується в різних процедурах безопераційного омолодження шкіри, таких, наприклад, як лазерний прогрів.

Неодимовий лазер був розроблений спеціально для IV-VI фототипів шкіри. Його використання також досить болісне і потребує надійного апаратного знеболювання.

Замовити епіляцію апаратом Lumenis Light Sheer ET у Харкові можна попередньо записавшись на сайті http://lazerepil.com.ua/.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...