Ритуали перед сном: як вкласти дитину без примх

Ви знаєте, наскільки важливим є сон для маленької дитини, але вам важко вчасно вкласти вашого малюка в ліжечко ввечері? Може, настав час ввести в режим дитини сонні ритуали?

Ритуали самі по собі дуже необхідні для діток. Ви, напевно, не раз бачили, як у дітей доросліших половини рочку змінюється настрій (і не на краще), коли хтось приходить до вас в гості під час годування. Це тому, що ритуали, до яких малюк звик різко змінилися.

Малечі легше звикнути до тих подій, які регулярно повторюються, в певній послідовності. Ритуал дає маленькій людині відчуття впевненості в тому, що все добре, і тому йому легше розслабитися. Дії, що відбуваються послідовно в той же час, дарують дитині відчуття безпеки і стабільності навколишнього світу.

Сонні ритуали не менш важливі для карапузів, як і все інше. Крім того, якщо вони формуються правильно, то в майбутньому ви не будете мати ніяких проблем з укладанням вашої дитини в ліжко, навіть коли вона підросте. І ще дещо: завдяки ритуалам малюк буде спати міцно всю ніч.

ВЕЧІРНІ ІГРИ

Перший і найважливіший ритуал перед сном – це вечірні ігри. Постарайтеся виключити ті, які вимагають активних рухів і бурхливих емоцій: вони занадто втомлюють діток.

Організуйте вечірні розваги за допомогою спокійних ігор, наприклад, будівництва з кубиків або вкладання ляльок спатки. Ви також можете зайнятись з дитиною творчістю. До речі, аплікація і малювання – ідеальне вечірнє проведення часу.

У кімнаті, де ви граєтесь із дітьми, не повинно бути такого сильного збудника як телевізор. А от приємна легка музика не зашкодить. Не буде зайвою і прогулянка перед сном – свіже повітря завжди діє заспокійливо на нервову систему.

МИ ЗБИРАЄМОСЯ КУПАТИСЬ!

Наступний ритуал після ігор – купання. Купальний процес для малюка будь-якого віку – це не просто гігієнічна процедура. Для нього це час спілкування з мамою або татом, час ніжних дотиків рідних рук, так карапуз накопичує досвід дотиків.

Пам’ятайте, що купальний ритуал повинен базуватися на певних правилах, тобто, не забувайте, що спочатку ви швидко миєте дитину, а потім вона трохи плескається і сама грається (під вашим пильним наглядом!).

СМАЧНА ВЕЧЕРЯ

Після водних процедур настає черга вечері.

Важливо, щоб їжа перед сном була легкою і поживною. Ідеально в цьому відношенні підходять молочні і кисломолочні продукти: йогурт, склянка кефіру або тепле молоко з печивом, домашнім кисломолочним сиром. Ці продукти добре насичують, до того ж не навантажують шлунково-кишковий тракт дитини.

ДОБРАНІЧ!

Як правило, після всіх вищезазначених ритуалів проблем із вкладанням малюка в ліжко не буває.

Спокійні ігри та прогулянки, тепла водиця у ванній кімнаті і легка вечеря заспокоюють і налаштують на сонний настрій будь-якого непосиду. Настав час найголовнішого і остаточного ритуалу – казка на ніч чи колискова.

Ви знаєте, чому ви повинні читати перед сном казки для вашої дитини? Тому що, слухаючи казки у неї в голові, все відкладається для “нічної роботи”. Адже вночі мозок малюків не вимикається для відпочинку, а й далі працює щоб систематизувати інформацію отриману за цілий день.

Крім того, за допомогою прослуховування перед сном казки, навіть в тисячний раз, чадо формує свій словниковий запас. Якщо навіть після казки малюк ще не заснув, тихо заспівайте йому колискову. Навіть якщо ви не дуже добре співаєте або не пам’ятаєте всі слова, замінюючи їх власними, для дитини це не має значення. Їй важливо, що ви співаєте саме для неї.

Звичайно, ви можете придумати свої власні ритуали, які заспокоюють дитину перед сном і допомогають їй спати краще. Найголовніше, що все має бути в певній послідовності, зустрічатися з дня в день і бути джерелом тільки позитивних емоцій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...