Риси характеру дитини розкажуть про те, яких вітамінів йому не вистачає


Зв’язок між принципами харчування і особливостями поведінки, настрою дитини вже не викликає сумнівів. Вчені розробили рекомендації по харчуванню дітей в залежності від типу темпераменту і характеру дитини  Ріст і розвиток дітей протікають нерівномірно, виникають деякі тимчасові диспропорції, як фізіологічні, так і психологічні.

Харчування дитини: ТОП-10 корисних десертів для дітей від 1 року 3-5 років Рухова активність збільшується, підвищується і потреба організму в поживних речовинах. Цей період часто збігається з проявами впертості і примх. «Не хочу суп, хочу смажену ковбасу з вермішеллю!» Дитина встигає долучитися до сосисок-ковбасок з вашого столу? Терміново час перегляду в інтернеті принципів харчування всієї родини! Чіткий режим і здоровий раціон чудесним чином знизять загострення негативних емоцій за столом.

6-7 років Збільшення у зрості збільшується відразу до 8-10 см в рік. Це період першого витягнення. Починається інтенсивне навчання, зростають навантаження на психіку. Потрібно підтримати організм за допомогою харчування! Справжні колючки! Навіть слухняні малюки до 5-7 років можуть стати дратівливими, в них ніби вселяється дух протиріччя. Письменник Сергій Довлатов подарував одного разу своїй дочці квітучий кактус, супроводивши його жартом: «Наша маленька дочка на кшталт цієї квіточки – неодмінно уколю навіть тих, кого люблю». Причиною таких змін характеру можуть бути не тільки психічні особливості дитини, генетика, а й продукти харчування. Часто це емоційна реакція на порушення фосфорно-кальцієвого обміну, викликані бурхливим прискоренням зростання. Зростаючим кісточкам потрібно багато кальцію. Якщо дитині 2-4 років потрібно в день 500 млг цей макроелементи, то в 5-7 років – не менше 800 млг. Харчування дитини в мегаполісі: правильні харчові звички. Що робити? Головне джерело кальцію – молоко і молочні продукти. У склянці коров’ячого молока міститься 240 млг кальцію. Якщо в раціон дошкільника не входить молоко, потрібно збільшити кількість зелених овочів в добовому раціоні. Багато кальцію міститься в капусті різних сортів: від 26 млг (на 100 г) в цвітній капусті до 46 млг в кольрабі. Ну а абсолютні чемпіони по кальцію – це зелень петрушки (245 млг) і кропу (223 млг). Вітамін D прискорює всмоктування кальцію.

Хто тут спляча красуня? Часто знижений емоційний фон, інертність, лінь бувають наслідком «переокислення» організму, тобто накопиченням в ньому вільних радикалів. Вільні – вони і є вільні, так і поспішають підкотитися до першої зустрічної молекулі і відібрати у неї електрон. Така «гра» руйнівна для клітин. Надлишок вільних радикалів дуже часто буває у тих, хто регулярно їсть смажене і частенько перекушує фастфудом. Чи не грішать цим і у вашій родині? Якщо так, міняйте звички! Що робити? Спробуйте включити в меню малюка спеціальні продукти від «переокислення». Найактивнішими засобами для підвищення настрою вважаються 5 плодів: авокадо, солодкий перець, грейпфрут, лимон, зелене яблуко. Приготуйте салат з часточок грейпфрута, очищених від плівок. Додайте в нього шматочки зеленого солодкого яблука (Гольден, Симиренка, Аркад цукровий), смужки червоного солодкого перцю і кружечки банана. Заправте збитими вершками. Солодкий перець – відмінне джерело вітаміну С разом з групою його підтримки, а також бета-каротину. Прекрасний перекус – сендвіч з м’якоттю авокадо і шматочком малосольной оселедця, политій соком лимона. У цій начинці багато корисних комплексів жирних кислот і жиророзчинних вітамінів Е і D. Вітамін Е за заслуги з поглинання надлишку вільних радикалів дієтологи вважають супергероєм.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...