Рідний наполовину: донорство яйцеклітин як шанс

Рідний наполовину донорство яйцеклітин як шансБезпліддя часто стає справжньою трагедією для подружньої пари. Жінки піддають себе тривалому лікуванню та складних операцій, здійснюють спроби ЕКЗ. Але буває, що всі зусилля виявляються марними. Це відбувається, коли, наприклад, лікарі встановлюють, що організм жінки взагалі не виробляє яйцеклітин або у неї вилучені придатки. Вихід є навіть у цьому випадку. Це донорство яйцеклітин.

Суть цього процесу в тому, що у донора беруть яйцеклітину. Запліднюють її спермою чоловіка, а потім імплантують в матку дружини. Таким чином виходить, що майбутня дитина – рідна для подружньої пари тільки наполовину, вона несе в собі лише гени батька. Зате мати 9 місяців виношує малюка, чекає його, розмовляє з ним. Тому для всіх жінок які зважилися на таку процедуру, немовля стає бажаним і улюбленим, а тому істинно рідним.

Процедуру донорства яйцеклітин проводять в багатьох медичних центрах. І це часом – найкращий вихід для пар, які пройшли через численні життєві випробування. Хто є донором яйцеклітин? – Тут існують жорсткі вимоги. Жінка-донор повинна бути не молодше 20 і не старше 29 років, а також бути здоровою фізично і психічно, не курити і не зловживати алкоголем.

Процедура вилучення яйцеклітини відбувається тільки після ретельної діагностики та попередньої медикаментозної підготовки. Одночасно до імплантації готують і жінку-рецепієнта. Вона повинна дотримуватися певної дієти, режиму і пити спеціальні препарати. Коли яйцеклітина донора дозріває, її забирають і в певних умовах запліднюють. Потім 5-7 днів чекають нормального розвитку зародків і підсаджують їх у матку жінці що бажає завагітніти. Процедура проста і не болюча, робиться за допомогою звичайного катетра.

Протягом двох діб після процедури жінка повинна бути обережною, обмежити свою рухову активність і пити відповідні ліки. Через деякий час проводиться тест на вагітність. Якщо він позитивний, можна починати радіти і не припиняти пити препарати – ще близько 10 тижнів.

Донора, як правило, підбирають за кольором шкіри, волосся і очей – щоб усі ці параметри були найбільш близькі до матері. Можна обумовити національність, статуру, групу крові та резус фактор донора. Решта інформації про донора зазвичай засекречена, так само, як і відомості про рецепієнта. У разі, коли це не так, має сенс скласти і підписати контракт, щоб уникнути певних проблем надалі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...