• Без категорії

Риб'ячий жир захищає від післяпологової депресії

Щоб не страждати від післяпологової депресії, їж жирну рибу або приймай Омега-3

Риб’ячий жир може захистити вагітну жінку від післяпологової депресії. Звичайно, мова йде не про ту прогірклу гидоту, яку по ложечці насильно згодовували нашим батькам, коли вони були маленькими. Від одного запаху тієї рідини в людини вже може розігратися депресія. Розмова йде про жирні кислоти Омега-3, якими багаті такі види риби, як наприклад лосось.

Як з’ясували вчені, якщо дієта жінки під час вагітності насичена жирною рибою, то в організмі майбутньої мами скупчуються певні запаси Омега-3, які згодом і захищають її від післяпологової депресії. Даний психічний розлад зустрічається, в середньому, у 13% жінок, при цьому в особливо важких випадках депресія може тривати більше року, навіть з урахуванням допомоги психіатрів і лікарської терапії.

Втім, особливо старанно налягати на жирну рибу в період депресії теж не рекомендується, адже вона може бути шкідливою для розвитку дитини. Лікарі підкреслюють, що майбутнім мамам слід дотримуватися в організмі суворий баланс жирних кислот Омега-3.

Дослідження проводили вчені з американського Університету Коннектикуту. 26 спостережуваних ними жінок приймали капсули з риб’ячим жиром у кількості 300 мг п’ять разів на тиждень протягом шести місяців, а ще 26 вживали плацебо. Після народження дитини у молодих мам, які брали Омега-3, значно рідше виявлялися симптоми післяпологової депресії.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...