• Без категорії

Режим харчування вагітної

Режим харчування вагітноїВелике значення має режим харчування в першій половині вагітності . 4-разове (1-й сніданок в 7-9 годин – 30% енергетичної цінності добового об’єму їжі, 2-й сніданок в 11-12 годин – 20%, обід в 14-15 годин – 40%, вечеря в 18-19 – 10%, перед сном – склянка кефіру, відвару шипшини). Перерва між їжею повинна бути не менше 1,5 год. Остання їжа не повинна бути пізніше за 2-3 години до сну.

Оскільки тваринні білки довше затримуються в шлунку, надаючи збудливу дію на нервову систему, м’ясо і рибу краще їсти в першій половині дня, на сніданок і обід, а на вечерю готувати молочно-рослинні страви: сирники, сирно-овочеві запіканки, тушковані овочі.

М’ясо, рибу, картоплю краще відварювати або запікати. І якщо в першу половину вагітності можна з’їсти іноді смажене м’ясо, то в другій половині смаженого краще уникати (можлива поява печії).

З початком декретної відпустки зменшуються енерговитрати організму і тому треба декілька зменшити калорійність їжі, в основному, за рахунок кондитерських виробів і борошняних блюд.

Про правильний набір харчових продуктів можна судити по надбавці маси вагітної, яка в другій половині вагітності не повинна перевищувати 6 кг, а за всю вагітність – 10 кг.

Поділ продуктів на групи

Джерела повноцінних білків

А. Тваринних

· М’ясо нежирних сортів

· Домашній птах

· Риба

· Яйця

У цю категорію не можна віднести ковбасні вироби.

В. Рослинних

· Боби

· Гриби

· Насіннячка і горіхи

Джерела рослинних жирів

· Всі види рослинних масел

· Горіхи

· Насіння

Джерела вуглеводів

· Хліб

· Каші і круп’яні вироби

· Макаронні вироби

· Всі злаки і пластівці з них

Джерела клітковини

· Висівки

· Неочищені крупи

· Хліб з муки грубого помелу

· Всі овочі і фрукти

· Сухофрукти

Поділитися в...

Вас може зацікавити...