Режим дня: за і проти

Режим дня за і проти Скільки разів ми стикаємося з абсолютно різними думками. На тему бути режиму в дитячому віці чи не бути існує дві думки:

1.бути і строго йому слідувати і це не обговорюється,

2.орієнтуватися на саму дитину, дитина – найважливіший орієнтир і показник, як в питаннях годівлі так і сну. І, напевно, мають рацію все ж ті, хто віддає перевагу намагатися дотримуватися режиму, але не робити трагедій, якщо він не виходить строгим.

Суворий режим

Темі бути режиму чи не бути присвячено гігантську кількість досліджень, дослідів і спостережень. І більшість з них схиляються до ваги з написом «БУТИ». Нібито режим дня не лише організовує дітей, виховує, але і створює відчуття благополуччя, правильності та впевненості в собі. Ще Павлов багато писав про травні соки. Тому якщо дитина стає голодною і сонною вчасно – це для організму тільки плюс. Обід вчасно, сон вчасно – все це допомагає кращому засвоєнню їжі і більш швидкому засипанню, і більш гарному настрою.

Але прагнення дотримати все правильно і майже хвилина в хвилину, завжди призводить до крику дитини і відчаю мами. Виявляється, з психологічної точки зору набагато буде правильніше, якщо ви спочатку подивитеся за дитиною. Особисті біоритми дитини здатні самі вибудувати свій правильний потрібний режим.

Поради

   На добраніч, малюки

На першому році життя режим дня змінюють тричі: в 2,5- 3 місяці, 5-6 місяців і в 9-10 місяців. Для дітей другого року життя встановлюються два режими: до 1,5 років дитина спить вдень два рази, а після 1,5 років один раз. З 1,5 до 3 років режим дня в цілому не змінюється, але тривалість денного сну у дітей другого року життя повинен бути більшим у порівнянні з дітьми третього року життя. Це стандарт. Є винятки: деякі діти навідріз відмовляються від денного сну, і навіть садочковий режим не в силах це змінити. В ідеалі денний сон рекомендують зберегти до молодшого шкільного віку як мінімум.

   Приємного апетиту, малюки

У питаннях годування сьогодні популярна одна єдина думка: годуємо на вимогу з самого народження. І так півроку. Потім, коли починаємо вводити прикорм, поступово починаємо привчати дитину до сніданку, обіду, полуденка, і вечері, і молоку на ніч. І пам’ятайте: у жодному разі не годуйте вашого малюка про запас або насильно. Якщо він не їсть, значить, є на те причини: або він вже наївся, а ви не помітили, або малюк нездоровий. Ложечкою за тата, дідуся і бабусю ви ризикуєте влаштувати своїй дитині проблеми з обміном речовин, і потім все життя боротися з ожирінням. Або взагалі виробити неправильне ставлення до їжі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...