• Без категорії

РЕЖИМ ДНЯ НОВОНАРОДЖЕНОГО

режим дня новонародженого

Режим дня новонародженого безпосередньо впливає і на режим дня батьків, особливо мами. Дуже важливо в перші місяці життя малюка правильно організувати його режим дня, це також допоможе молодим мамам правильно складати і свій графік, а значить набагато більше встигати протягом дня. У свої перші тижні новонароджений дуже багато спить і, як правило, режим зводиться до складеного графіку сну і годування. Безсумнівно, до кожної дитини потрібен індивідуальний підхід, однак, існує універсальний розпорядок дня, рекомендований педіатрами, який можна взяти за основу.

Початок дня новонародженого

Звичайно, початок дня асоціюється зі сніданком. Важливо пам’ятати, що гикавка у новонароджених буває у випадку інтенсивного годування, а тому слід правильно розрахувати порцію. Малюк неодмінно дасть знати, що він зголоднів всіма доступними йому способами, а тому поніжитися в ліжку в ранковий час матусі навряд чи вдасться. Рекомендується перед сніданком зробити відразу ж всі процедури – зміна підгузка, підмивання, невеликий масаж і легка зарядка, вправи якої повинен показати лікар. Проробивши всі ці ранкові процедури, можна переходити до годування, але не навпаки. Такий підхід дає шанс, що після сніданку малюк може заснути ще ненадовго, що дасть додатковий час для мами. На прогулянку слід відправлятися після другого сніданку. При цьому важливо пам’ятати, чим більше часу ви проведете на свіжому повітрі, тим більша ймовірність того, що малюк зголодніє і знову засне після годування, а в мами з’явиться ще деякий час.

Середина дня новонародженого

Більшість педіатрів сходяться на думці, що в літній час обід малюка може проходити безпосередньо на вулиці, за умови, що є така можливість. Свіже повітря надає позитивний ефект не тільки на організм дитини, але й мами. Перед другим обіднім годуванням рекомендується повторити легкий масаж і зарядку для новонародженого. При цьому важливо слідувати вказівкам лікаря і не додавати самостійно нові вправи, які можуть бути дуже складними для ще не зміцнілого малюка. Незважаючи на те, що малюк протягом дня дуже багато спить, він втомлюється під вечір, але без обов’язкового щоденного купання не обійтися. Ближче до вечора необхідно готувати малюка і налаштовуватися морально до водних процедур.

Вечірні процедури

Купати малюка слід щодня і бажано робити це безпосередньо перед сном. Після купання можна погодувати дитину і втомлений він засне, як мінімум на п’ять годин. Психологи наполягають, що легка музика для новонароджених допомагає налаштуватися на потрібний лад, а також має позитивний вплив на загальне самопочуття і розвиток малюка. Після купання та годування всі зайві звуки в дитячій краще усунути, можна ввімкнути світильник з м’яким віддаленим світлом і вкласти дитину спати. Важливо розуміти: кожна дитина індивідуальна, а тому слід підходити до складання його режиму дня з урахуванням особливостей новонародженого, а також слідувати вказівкам вашого педіатра.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...