Режим дня і гігієна вагітності

Режим дня і гігієна вагітності
Перш за все, вагітність, що наступила, нерідко вимагає зміни звичок майбутньої матері і її режиму. У ряді випадків у більшості жінок з початку вагітності виникає підвищена потреба уві сні. І це явище є цілком нормальним, оскільки воно пов’язане із змінами центральної нервової системи, що відбуваються, в процесі вагітності. Тому кожній вагітній слід, перш за все, упорядкувати свій сон

Якщо за якихось умов життя нічного сну стає недостатньо для вагітної, то тоді їй потрібно обов’язково відпочивати 1,5-2 години протягом дня.
Перед сном кімнату, в якій спить вагітна, слід добре провітрювати. З самого початку вагітності спати вагітній рекомендується на правому боку. Потрібно щоб ліжко у неї було зручним, але не дуже м’яким.

Особлива увага повинна бути надане прогулянкам, оскільки свіже повітря корисне всім людям, але особливо він потрібен вагітній. Саме перебування на свіжому повітрі здатне збагатити організм будь-якої людини киснем. Гуляти слід кілька разів в день. Взагалі-то вагітній в цілому потрібно проводити на свіжому повітрі 2-3 години.

Якщо можливо, то частина шляху, а то і весь шлях на роботу і з роботи корисно йти пішки. А ось відвідини магазинів, поїздки в будь-якому транспорті вважати прогулянкою зовсім не можна.

Для прогулянок рекомендується вибирати не вулиці з інтенсивним рухом транспорту, а бульвари, парки, сади, сквери. Крім того, потрібно стежити за тим, щоб прогулянки не дуже стомлювали вагітну. Бажано, пройшовши деяку відстань пішки і відчувши утомленість, постаратися вибрати місце, де можна посидіти і відпочити. Також під час прогулянки не можна йти дуже швидко, поспішаючи, прагнучи в той же час глибоко дихати носом.

Всім вагітним дуже корисними повітряні ванни. Вони здатні підвищувати загальний тонус організму, а також сприяють гартуванню. Прийом повітряних ванн можна організовувати як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Влітку їх краще приймати на відкритому повітрі при температурі не нижче 18 градусів, але обов’язково в місці, захищеному від вітру і прямого проміння сонця. Починати приймати повітряні ванни слідує з 8-10 хвилин, поступово збільшуючи їх тривалість до15-20 хвилин.

Кажучи про водні процедури, потрібно сказати, що вони чудово сприяють поліпшенню обміну речовин, гартуванню організму і поліпшенню самопочуття вагітної. Короткочасні купання в теплій річковій, озерній або морській воді може дозволити тільки лікар при нормальному перебігу вагітності в літній період.

А в решту пори року вагітної рекомендуються щоденні обтирання, обливання водою або душ. Якщо жінка не звична до прохолодної води, то починати водні процедури потрібно при температурі 36-34 градуси, знижуючи їх поступово до 29-28 градусів. Якщо у вагітної немає можливості приймати душ або обливатися, то їй можна робити щоденні обтирання до поясу. Після закінчення кожної водної процедури слід досуха витиратися махровим рушником. Будь-яка водна процедура повинна тривати 5-6 хвилин. Обтирання до поясу прохолодною водою можна виконувати всім вагітним, а приймати душ або ванну щодня можна тільки з дозволу лікаря.

Кожної вагітної особлива увага слідує приділити чистоті тіла і рук, оскільки від стану шкіри, її чистота нерідко залежить здоров’я жінки, як під час вагітності, так і після пологів.

Під час вагітності особлива увага слідує приділяти гігієні зовнішніх статевих органів. Це необхідне робити, тому що при попаданні в піхві хвороботворних мікробів може виникнути важке післяродове захворювання. Кожній вагітній необхідно підмиватися кип’яченою водою з дитячим милом двічі в день. При цьому струмінь води потрібно направляти спереду назад, тобто вона повинна бути направленою від лобка до заднього отвору. Саме таким способом вдасться уникнути попадання мікробів з прямої кишки в піхві.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...