Режим дня дитини в 2 роки

Режим дня дитини в 2 рокиДотримання режиму для дворічних малят все так само актуально, як і в попередні етапи його розвитку і «дорослішання». А оскільки дитина в 2 роки вже відрізняється певною самостійністю, багато ритуалів, наприклад, підготовка до сну, процес збору на прогулянку для малюка вже – звична справа, яку він сприймає, як належне.

Отже, спить дитина двох років близько половини добу – 12-13 годин, з яких 10-11 припадає на нічний сон, решта 2-3 години крихітка спить вдень, відпочиваючи після різноманітних занять та прогулянок. Денний сон для крихти в 2 роки необхідний – діти в цьому віці дуже активні і рухливі, і денний відпочинок допомагає заповнювати необхідні сили для подальшого пізнання світу. Однак, вказані вище показники – дуже індивідуальні, в окремих випадках дітки можуть спати довше: наприклад, якщо дитина відрізняється нервовістю і швидко стомлюється або якщо малюк недавно переніс хворобу.

Визначити, який режим дня дитини в 2 роки потрібно в кожному окремому випадку можна, проаналізувавши поведінку малюка ближче до вечора. Так, якщо незадовго до сну крихітка збуджена або, навпаки, відрізняється млявістю, ці симптоми, скоріше всього, свідчать про перевтому. У цьому випадку доцільніше буде зменшити час вечірнього неспання і укладати карапуза спати на 30-40 хвилин, а то й на годину раніше. Якщо ж, на противагу, дитина напередодні укладання бадьора і весела, а, покладена спати, довго не засинає, можна ненадовго продовжити неспання і дотримуватися нового режиму в майбутньому.

Трапляється, що мами скаржаться на те, що вранці крихітка важко прокидається. Це – ознака недосипання малюка вночі. Оскільки час ранкового підйому «зрушувати» не рекомендується, краще вже дитину раніше укладати спати ввечері, враховуючи, що сон повинен тривати не менше 10 годин. За умови твердого дотримання режиму малюк завжди прокидається і засинає в один і той же певний час, сповнений сил і бадьорості, здатний до нових «відкриттів і звершень», та й до дисципліни дотримання режиму привчає.

Дворічні дітки зазвичай дуже люблять гуляти і отримують задоволення від ігор на свіжому повітрі. Тому в літній час на вулиці можна перебувати якомога довше, а взимку і в холодну пору року в міжсезоння з крихіткою слід гуляти не менше двох разів на день. Причому, час прогулянки можна продовжити – до 2-2,5 годин.

Дворічний малюк вже цілком самостійно може гратися, знаходячи собі справу до душі. Тому, після пробудження і всіх необхідних гігієнічних ранкових процедур, коли до сніданку ще залишається з пів години часу, можна його чимось зайняти. Непогано знайти заняття для малюка (знайомство з книжкою, складання мозаїки) після сніданку – поки він свіжий, сповнений сил і бадьорий. У цей час мама має можливість доробити свої домашні справи, щоб через 1-1,5 відправиться з дитиною на прогулянку.

Прогулянка обов’язково повинна передбачати рухливі й активні ігри, спілкування дитини з однолітками, щоб ввечері крихітка нормально спала. До обіду бажано прийти приблизно за 30-40 хвилин до того, як запланований власне прийом їжі – малюк повинен відпочити і «переключитися».

Після обіду і денного сну обов’язково потрібно також відправитися на прогулянку. Увечері ж, коли вся сім’я в зборі, поспілкуватися з малюком, пограти з ним в якісь спокійні ігри, щоб не провокувати перезбудження перед сном.

Якщо дитина ходить у ясла, бажано узгодити режим дня дитини з «ясельним». А режим дня дитини в 2 роки, яка не ходить в ясла, виглядає приблизно таким чином:

7.00 – підйом, гігієнічні процедури, зарядка;

8.00-8.30 – сніданок;

8.30-9.30 – домашні ігри та заняття;

9.30-12.00 – прогулянка;

12.30 – обід;

13.00-15.30 – денний сон;

16.00 – полуденок;

17.00-19.00 – прогулянка;

19.40 – вечеря;

20.00-21.00 – домашні спокійні ігри;

21.00-7.00 – нічний сон.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...