Ревнощі в сім’ї

Ревнощі в сім'їБабуся ревнує сина до невістки, чоловік – дружину до дитини, а дружина – свого малюка до бабусі … Для того, щоб це замкнене коло не перетворилося на суцільний, нескінченний кошмар, необхідно навчитися вчасно виправляти ситуацію.

Взагалі то, до таких сімейних ревнощів не прийнято ставитися надто серйозно. Більше того воно викликає деяку частку розчулення. Тим не менш, не варто забувати, що це досить важке почуття, спровоковане відчуттям страху і невпевненості в собі. Ревнощі породжують непотрібні конфлікти, посилюють розбіжності, може послужити джерелом непорозумінь у сім’ї.

Боротьба за маму

У взаємовідносинах мами і дитини зазвичай панує щось, що дуже нагадує гармонію. По крайній мірі, до тих пір, поки малюк ще не почав активно протиставляти себе дорослим. У той же час з татом не завжди все складається так однозначно. Традиційно батько в сім’ї відіграє роль «поганого поліцейського». І не тільки тому, що він «чоловік». Представникам сильної половини людства зовсім не властиво бути строгими зі своїми дітьми. Якщо ви сумніваєтеся, придивіться як дідусі балують своїх онуків. Проблема молодих батьків у тому, що вони занадто часто і часом неусвідомлено ревнують дітей до дружин.

В принципі, зрозуміти поведінку чоловіка можна. На генетичному рівні в жінку закладена програма турботи про малюка. Тому, волею – неволею, чоловік втрачає величезну кількість уваги, що незвично, прикро, провокує відчуття тривоги і страх «втратити своє». Само – собою, ревнощі тим сильніше, чим слабкіше характер чоловіка. Корінь проблеми може критися в недостатній частці любові, отриманої їм у дитинстві від матері. Або ж, навпаки, в зайвій розбещеності.

Що робити жінці

Більшість видань рекомендують, в такій ситуації, як можна більше уваги приділяти чоловіку. Причому особливо настоюється статева близькість. Але, як показує практика, якщо дитині більше року, то, в більшості випадків, в сім’ях і так все нормально в цьому відношенні. Чоловіків значно сильніше турбує емоційна прив’язаність мами до дитини. Але демонструвати відчуження від малюка не варто. В іншому випадку ви ризикуєте виростити такого ж ревнивця, як ваш чоловік. Рішенням проблеми може стати тільки спілкування, спрямоване на формування нової ролі чоловіка – батька.

А якщо все навпаки

Як не дивно, але не рідкісні аналогічні ситуації з ревнощами мами до тата. Тільки уявіть: ви цілий день прибираєте, перете, готуєте і ін. До вечора сил триматися на ногах вже немає. І тут приходить тато. Діти з радістю поспішають на зустріч, чекаючи гри, розповіді про роботу і вечірню казку. Ну хіба не образливо, що чоловік став для малят «святом», а ви «буденністю»? Якщо вас відвідало таке почуття – не поспішайте засмучуватися, а проаналізуйте, що ви упустили. Насправді вам просто необхідно відійти від ролі домогосподарки і дозволити собі бути ще і жінкою, а також доброю мамою, а не суворою наставницею. Почніть отримувати задоволення від спілкування зі своїми дітьми. Придумайте цікаву програму походів в зоопарк, цирк, дитячі театри і пр. І ще. Пам’ятаєте, як ви вчили своїх діток зустрічати тата після роботи. Поговоріть з чоловіком, нехай тепер він навчить малюків час від часу цілувати вас або просто обіймати. Зазвичай таких маленьких дрібниць більш ніж достатньо для жіночого щастя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...