Рекомендації по догляду за іграшками з фетру

іграшки з фетру

У цій статті я хочу вам розповісти, як чистити і прати іграшки з фетру. Мої поради засновані на власному досвіді. Так як я використовую в своїй творчості іспанський напіввовняний м’який фетр, м’який і жорсткий корейський фетр, фетр з малюнками і фетрові наклейки, тому мова піде про іграшки, зшиті з цього матеріалу. Тож почнемо.

Якщо у вашому будинку з’явилися розвиваючі іграшки з фетру, то рано чи пізно вам доведеться зіткнуться з питанням – як почистити або попрати іграшку, щоб її не зіпсувати і не деформувати? Давайте розберемо це питання.

З фетром я працюю не так давно, і одне з важливих питань, яке мені довелося вирішувати – це як чистити іграшки з фетру. Десь прочитала, що іграшки з фетру можна прати в пральній машині. Скажу відразу – цей спосіб мені не сподобався! Але спробувала, випрала фетрові іграшки-їжу. Пам’ятаю, це були пельмені. Після прання пельмені зменшилися в розмірі і на них з’явилися каташки. Так що цей спосіб я виключила! І з часом, працюючи з цим матеріалом, я знайшла три способи чищення іграшок з фетру:

Суха чистка.

Якщо іграшка лише злегка забруднена, спробуйте почистити її м’якою щіткою для одягу, липким ролом або малярським скотчем. Цей спосіб підходить абсолютно для всіх іграшок з фетру.

Вологе чищення.

Якщо на іграшці з’явилася пляма, спробуйте спочатку очистити поверхню щіткою, потім залишки забруднення приберіть вологою серветкою або вологою ганчірочкою. Підходить для всіх іграшок.

Рано чи пізно розвиваючі іграшки доведеться випрати.

Питання “чи можна прати іграшки з фетровими наклейками?” стало переді мною, як тільки я почала працювати з цим матеріалом. В інтернеті я не знайшла відповіді на це питання і вирішила дізнатися сама. Взяла пару карток з жорсткого фетру з аплікаціями з фетрових наклейок і випрала. Уточню, що всі фетрові наклейки я пришиваю декількома стібками вручну для надійності!

Бережне прання.

Як прати?

Перемо вручну! У теплій мильній воді (або використовуємо рідкий засіб для вовни), близько 30 градусів. Щоб зробити мильну воду, я на дрібній тертці тру дитяче мило, трошки чекаю, щоб мило розчинилося – можна прати.

Навіть не перемо, а мємо.

Полоскати так: у чистій, теплій воді миємо, злегка натискаючи на іграшку, випускаючи бульбашки.

Не віджимати! Даємо воді стекти, злегка натискаючи на іграшку. Беремо 2 рушники, між ними кладемо іграшки, притискаємо – зайва волога піде, а іграшки залишаться майже сухими. Даємо іграшкам ще трохи полежати – дуже скоро вони висохнуть.

Я випрала всі іграшки – картки з фетровими наклейками, лялькову їжу, плаття для ляльки з фетру з малюнком, пазли з жорсткого фетру, причому пазл зробила спеціально з одного боку білий з малюнком, з іншого – чорний, для того щоб дізнатися не линяє  чорний фетр.

Результатом залишилося задоволена – чорний фетр і фетр з малюнка не полиняли, пазл і картки зберегли свою форму, лялькова їжа НЕ збіглася.

Можете також спробувати віддати іграшки у хімчистку у Луцьку, але якість прання вам ніхто не гарантує.

Висновок для себе я зробила – всі фетрові розвиваючі іграшки, в тому числі іграшки з фетровими наклейками та іграшки з фетру з малюнком, прати можна, але тільки якщо строго слідувати інструкції!

І наостанок рекомендації – що не можна робити при догляді за іграшками з фетру:

  1. Відбілювати.
  2. Піддавати хімчистці.
  3. Прати в пральній машині.
  4. Полоскати в холодній або гарячій воді.
  5. Віджимати.
  6. Сушити під прямими сонячними променями або в потоці гарячого повітря.

Отже, якщо слідувати простим радам по догляду за фетровими іграшками, то вони ще довго будуть радувати ваших діточок і вас своїм пристойним виглядом.

Підписниця Лілія.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...