Малюку тиждень

Малюку тиждень
Поява на світ маленької людини завжди хвилююча подія, а перший місяць його життя – дуже важливий період. За цей час малюк адаптується до умов життя, вчиться сам харчуватися, дихати, відчувати себе окремо з мамою. У зв’язку з цим дуже важливо, щоб період адаптації дитина провела в оптимально прийнятних умовах.

Необхідно в перший місяць життя немовляти правильно організувати його режим: прогулянки, харчування, купання. Вірно побудований розпорядок дня в перші дні життя немовляти надасть сприятливий вплив на подальший його розвиток і позитивно відіб’ється на самопочутті.

Коли режим налагоджений, поведінка дитини спокійна – у нього гарний настрій і він проявляє активність. Зовсім не вередує, добре спить, з батьками із задоволенням контактує. У свою чергу, новоспечені мами не нервують з приводу пошуку вільного часу і місця, а отримують справжню насолоду від материнства.

Приблизний режим дня в 1 тиждень
Все, що потрібно від малюка в перші 7 днів, це вчитися контактувати з батьками через спроби посміхатися, і звичайно ж, їсти і спати. Дитина, якій відведено певний режим харчування, сну і прогулянок, швидше і краще пристосовується до біологічних ритмів. Він чітко розрізняє день і ніч, і не плутає їх.

За спостереженнями психологів можна сказати, що ті діти, які в перші дні життя мали налагоджений режим дня і дотримувалися його, в подальшому були більш зібраними, дисциплінованими і впевненими в своїх силах.

СОН
Після народження немовля в перші два тижні свого життя більшу частину доби спить (18-20 годин). Прокидається він тільки під час годування.  У період неспання малюк крім того, що їсть, ще намагається пізнати світ, який його оточує. Він надовго затримує свій погляд на великих яскравих предметах, розглядаючи їх. Намагається вловити звуки навколо, реагує на мамин голос.

Живлення
В недалекому минулому майже всі мами годували своїх новонароджених дітей строго за розкладом, тому що так рекомендували педіатри. За такою схемою виходить, що прийом їжі у дитини відбувається приблизно кожні 3 години. І навіть сьогодні багато фахівців радять вчиняти поступати саме так.

Але все ж кращий варіант – це годувати дитину тоді, коли він цього сам хоче.

За статистикою велика частина немовлят вимагає їжу приблизно 6-8 разів за добу. Але тут необхідно враховувати індивідуальні потреби дитини і обсяг разового прийому їжі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...