РЕАНІМАЦІЯ СТОСУНКІВ – ЗА ЧИ ПРОТИ?

Люди зустрічаються, спілкуються, закохуються, але стосунки закінчуються, і люди втрачають свій шанс влаштувати своє особисте життя. Чому? Чому одні відносини закінчуються, не встигаючи розвинутися, а інші завмирають, в момент, коли повинні були стати надійними і міцними?

Природа не терпить зупинок. Життя – це рух, розвиток. Кожен з нас до чогось прагне в житті: вивчитися, створити кар’єру, побудувати будинок, посадити дерево, тобто постійний рух вперед. Це саме можна сказати і до відносин між чоловіком і жінкою.

Як зберегти відносини і любов?

Будь-які відносини починаються з легкого флірту, після йде цукерково-букетний період, далі спільне проживання, весілля, а далі як в казці «…і жили вони довго і щасливо». Звичайно, у кожного свій сценарій сімейної казки, але це вже залежить від фантазії партнерів. Важливо щоб відносини постійно розвивалися, так як з будь-якою зупинкою в стосунках шанси на щасливе майбутнє зменшуються. Паузи в стосунках виникають в основному через страх, обставини, невпевненість. Це заважає людям бути щасливими, змушує озиратися назад, все зважувати і в підсумку відмовлятися від майбутнього або справжнього щастя.

  1. Просто флірт. Цей етап у відносинах завжди тонкий, поверхневий і він може швидко закінчитися, до того – ж безболісно для обох партнерів. Ви ще погано знаєте один одного, і проста деталь може перервати зв’язок. Ви можете симпатизувати один одному, але обставини або ваш страх буде сильніше вас.
  2. Один з партнерів боїться або не готовий до зближення. У когось вже був гіркий досвід побудови відносин і зараз він «зализує рани». Тепер людина намагається все зважити, прорахувати, продумати, перш ніж зважитися на серйозні відносини. Можливо, вона просто не впевнена, що саме з цією людиною вона хоче постаріти. Або навпаки, їй подобається «розбивати» чужі серця і насолоджуватись знаками уваги протилежної статі і чим більше, тим краще. У будь-якому випадку, якщо хтось один не готовий або не бажає, інший не зможе сам розвивати стосунки.
  3. Різні життєві обставини грають проти розвитку відносин. Люди можуть жити в різних кінцях великого міста, і для когось це буде непереборною перешкодою. Або службовий роман, хтось може злякатися втратити роботу. У підсумку далі флірту відношення не йдуть. Зустрічаємося, але не живемо разом. Це стосується дорослих людей, в чиїх відносинах цукерки і кіно вже пройдений етап.

Хтось не має можливості жити спільно. Немає своєї житлоплощі, або коштів на оренду; прив’язка до батьків або до дітей від попереднього шлюбу. Хтось не захоче переїжджати до партнера через далеке розташування квартири від основного місця роботи. Причин може бути багато. Але в підсумку, дорослі люди, замість того щоб шукати можливості зближення, будуть шукати причини щоб цього не робити. А значить, відносини з часом закінчуються.

  1. Страх, що хтось може порушити ваш особистий простір. Це «серйозна причина» щоб зайвий раз замислитися, а чи так необхідне це спільне проживання. Хтось любить тишу в будинку, хтось любить мати в усьому порядок, хтось спить поперек ліжка, а значить поруч вже немає місця. Часом ми з таким фанатизмом захищаємо свої кордони, що не помічаємо, як знищуємо свою любов і руйнуємо відносини.
  2. Побут і любов. Хтось боїться, що брудна білизна, невдала вечеря та інші побутові дрібниці зіпсують високі відносини. У підсумку вони вибирають гостьовий шлюб. Але навіть цей вид шлюбу, це всього лише проміжна ланка, справжня сім’я – це разом і назавжди.
  3. Цивільний шлюб. У наші дні досить популярний вид шлюбу. Разом живуть, разом сплять, їздять у відпустку, відвідують батьків, народжують дітей, але не поспішають узаконити свої стосунки. Звичайно, і законний шлюб може закінчитися розлученням, але в подібних відносинах можна уникнути відповідальності. Комусь може і не важливий штамп в паспорті, а хтось колись задумається, чому після декількох років спільного життя так і не надійшла пропозиція зареєструвати шлюб.
  4. Страх через попередній невдалий досвід. Обпікшись один раз (як правило, це чоловіки), вони починають відчувати страх перед дверима РАЦСу і будь-якими способами намагаються уникнути відповідальності і не поспішають зв’язувати себе новими зобов’язаннями. Але кожна жінка мріє вийти заміж, а значить рано чи пізно вона задумається, чи потрібні їй такі відносини.
  5. Невпевненість у партнері. Партнери живуть разом і зовні у них ідеальні відносини, але це тільки зовні. Один з партнерів розуміє, що не готовий пов’язувати своє життя саме з цією людиною. Люди продовжують жити швидше за звичкою, потай сподіваючись зустріти іншого партнера, з яким вони будуть готові зв’язати своє життя. Отже, такі відносини не розвиваються, і з часом «вмирають».

Питання: чи необхідно реанімувати стосунки?

Якщо вони вам цінні, то варто хоча б спробувати. Якщо ви вирішили розвивати ваші відносини і стадія флірту вже позаду, не варто зупинятися, необхідно рухатися вперед. І для розвитку відносин, привносьте щось нове, «удобрюйте» грунт для їх зміцнення і розвитку. Людям швидко набридає один і той же сюжет, вони починають нудьгувати і відправляються на пошуки нових відчуттів. Коли ваш флірт затягується, і відносини не переходять в іншу стадію, комусь одному це набридне, і він знайде собі інший об’єкт для залицяння.

Але часом у відносинах потрібно зробити паузу, щоб розібратися в своїх почуттях, поглянути на все з боку і зрозуміти де є проблеми, недомовленість, незадоволеність. Нові відносини – це новий роман, сюжет для якого ви придумуєте разом, і від вас залежить, яким буде фінал вашого роману.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...