Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Разом чи окремо? Як краще відпочивати подружжю

Як краще відпочивати подружжю

Вирушати у відпустку разом чи окремо? Відповісти на це питання подружжю не завжди просто. А треба лише прислухатися до себе …

Всі рішення – від серця

Відразу хочеться сказати, що все індивідуально і залежить від конкретної пари – від її внутрішніх правил, домовленостей і очікувань кожного. Головне, щоб рішення, як організувати відпочинок, приймалося спільно і згода з ним у кожного з партнерів була щирою, що йде зсередини, а не нав’язаною або вимушеною.

Є пари, які не мислять відпочинок один без одного. Наприклад, вони багато працюють і мало бачаться в повсякденному житті, тому сильно нудьгують і відчувають дефіцит сімейного спілкування. Для них спільний відпочинок – можливість відновити виснажену буднями близькість, наситити один одного любов’ю, зібрати в загальну скарбничку теплі спогади, враження і радісні емоції. По-іншому вони просто не можуть.

“Так правильно”?

Є люди, які відпочивають разом, тому що … потрібно. А потрібно, тому що «так належить», «так правильно» і «в нормальних сім’ях ніхто сам нікуди не їздить». З такою установкою легко потрапити в пастку. Виходить, що якщо ми дозволимо собі відпочивати окремо, то ми – ненормальні і не сім’я?

Це не так. «Нормальною» (функціональною) є будь-яка сім’я, яка успішно справляється з життєвими проблемами і в якій реалізуються потреби кожного. Коли потреби (бути коханим, цінним, значущим, шановним, почутим) реалізуються, люди відчувають задоволеність, їм добре один з одним, вони щасливі. І як вони проводять відпустку, вже не так важливо.

Якщо ви вважаєте, що роздільний відпочинок – це загроза шлюбу, це потенційний ризик курортних романів і взаємного віддалення, саме час запитати себе: а чи є у вашій парі довіра? Чи можете ви діяти незалежно один від одного? Визнаєте ви право кожного на особистий простір? Як ставитеся до відмінностей між вами – поважаєте їх або намагаєтеся викоренити, переробляючи один одного? Наскільки гнучко підходите до організації власного життя – орієнтуєтеся при цьому на власні цілі та цінності або ж більше озираєтеся на культурні стереотипи (ті самі «так належить» і «так всі нормальні люди роблять»)?

По суті, відпочинок порізно нічим не загрожує міцному шлюбу. Причини, які ведуть його до розпаду, на жаль, завжди набагато глибші і трагічніші.

І близько, і автономно

Головне у відпочинку – відновити сили і енергію. Якщо найкраще ви відновлюєтеся, тримаючи за руку кохану людину, а він – тримаючи вас, що може бути прекрасніше? У той же час більшість з нас потребують не тільки відчуття близькості, але й можливості усамітнитися у своєму затишному просторі, змінити обстановку і побути в ній смому, якщо це необхідно. Уміння бути і близькими, і окремими, поєднувати самостійність зі здатністю підтримувати тісні зв’язки зі своєю родиною робить відносини безпечними та комфортними.

Тому, якщо ви хочете або любите відпочивати окремо і це рішення обопільне, такий варіант відпочинку також має право на життя. У розлуці у вашому розпорядженні всі засоби, що скорочують відстані: телефон, SMS-повідомлення, скайп. Можна обмінюватися враженнями і романтичними посланнями, можна фліртувати один з одним, а можна просто помовчати, даючи один одному можливість переключитися, відпочити від спілкування і скучити. Подібне короткочасне розставання може навіть виявитися корисним. Адже іноді лише далеко від коханої людини ми розуміємо, яка вона для нас дорога і які цінні наші відносини з нею.

А за розставанням завжди слідує зустріч, яку легко перетворити на незабутнє свято.

Exit mobile version