• Без категорії

Рахуємо тижні вагітності

Рахуємо тижні вагітності
Найчастіше вагітні ставлять питання, що стосується терміну. Перш за все, багато хто знає день зачаття, і починає рахувати термін від цього дня. Потім вони приходять на консультацію і після огляду за розмірами матки їм визначають інший термін. Після ультразвукового дослідження виходить третій термін вагітності. Можливий і четвертий термін після чергового огляду лікаря. Це, звичайно, викликає обґрунтоване занепокоєння у вагітних.

Із самого початку, щоб не плутатися, треба запам’ятати, що вагітність триває в середньому 226 днів (38 тижнів + 2 тижні) від дати зачаття або 280 днів (40 тижнів + 2 тижні) від початку останніх місячних. Відлічивши назад від 1-го дня останніх місячних 3 місяці і додавши 7 днів і один рік, вийде дата пологів, або 40 тижнів. Цього дня народжують 10% вагітних. 50% народжують тиждень в обидві сторони. 90% народжують + 2 тижні. Нормальна вагітність в середньому протікає близько 40 тижнів, при цьому варіації в тривалості перебігу вагітності – а саме: 38, 39, 41 і 42 тижні також можуть бути визнані нормальними за відсутності ознак незрілості або перезрілості з боку плоду. Якщо ви на 100% знаєте, коли було зачаття, можна вирахувати найточніший термін вагітності, але це буде термін від зачаття, і лікар вам поставить на 2 тижні більше.

Рахувати термін вагітності, починаючи з першого дня останніх місячних рекомендує група експертів Всесвітньої Організації Охорони здоров’я. Робиться це щоб уникнути усілякої плутанини, яка характерна при використовуванні різних дат відліку.

Наступний важливий момент: найточніший термін визначається при вимірюванні ембріона при УЗД в 11-13 тижнів вагітності кваліфікованим фахівцем. Звичайно, при регулярному 28-денному циклі, термін при УЗД співпадає із строком від першого дня останніх місячних. Якщо не співпадає – треба орієнтуватися на УЗД-термін. Зачаття звичайно відбувається через два тижні після першого дня останніх місячних, тому термін вагітності по останніх місячних виходить на 2 тижні більше терміну від зачаття. Буває, що термін за розмірами матки не відповідає УЗД-терміну. Це може бути обумовлено конституцією вагітної, розташуванням матки, багато – або маловодістю, кістами або фіброміомами. Тому ця інформація так само враховується лікарями, але термін все одно ставиться УЗД в першому триместрі.

Більше 10% всіх вагітностей продовжується більше 42 тижнів, з них 14% тривають більше 43 тижнів. Вагітність, що триває більше 42 тижнів, називають тією, що переношує. Цей стан частіше спостерігається у першородящих, вік яких більше або менше середнього дітородного віку, і у жінок, 5 вагітностей, що мали, і більш. Причини вагітності, що переношує, можуть бути різні. Часто це просто спадкова особливість, іноді – патологія, пов’язана з гормональними порушеннями, обміну речовин в організмі мами, ожиріння, біологічне дозрівання нервово-м’язового апарату матки, що запізниться, внутрішньоутробна затримка зростання і вага плоду.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...