Раптові пологи

Раптові пологиМабуть, стати героїнею репортажу про позаштатну ситуацію на дорозі – бажання зовсім непопулярне серед майбутніх мам. Але бути хоча б морально готовою до того, що пологи можуть початися у будь-який момент, все ж таки слід. Адже пологи можуть застати вас де завгодно: і в дорозі, і в ліфті, і навіть удома в очікуванні машини швидкої допомоги.

Що робити, якщо пологи почалися?

Спершу необхідно точно визначитися, а чи пологи це. Достовірною ознакою останніх є регулярні схватки і/або виливання навколоплідних вод. По-друге, і це найголовніше, ви повинні заспокоїтися!

Якщо пологи почалися в потягу або літаку, перш за все зверніться до провідника, стюардеси, або осіб, які знаходяться поряд з вами, з проханням знайти серед пасажирів медичних працівників. Якщо ви знаходитеся в машині або далеко від міста, скористайтеся стільниковим телефоном.

Під час пологів необхідно дотримувати максимально можливу чистоту. У аптечці вагону, машини або літака завжди знайдуться стерильний бинт, йод, спиртний розчин діамантової зелені. Крім того, вам потрібно і чиста пелюшка, що лежить у вашій сумочці "про всяк випадок".

Постарайтеся розслабитися. Якщо ви напружені, то біль буде гострішим. Не панікуйте, контролюйте свій страх! Думайте тільки про свою дитину! Допомагайте йому! Зайва порція адреналіну малятку абсолютно ні до чого. Чим менше за цю речовину поступає до плоду, тим легше для нього процес народження.

Коли відбудеться повне відкриття шийки матки, у вас виникне нестерпне бажання тужитися. Починається кульмінація пологів – фаза вигнання плоду. Тут від вас знадобиться величезна робота! Тепер потрібен максимум зусиль, щоб виштовхнути дитину.

Увага! З початком кожної схватки ви повинні набрати повні груди повітря і, дивлячись на власний живіт, видихати повітря так, ніби ви направляєте його потік в область промежини. За схватку так потужитися треба 3 рази.

Дуже важливо не тужитися в голову! В цьому випадку всі зусилля йдуть даремно і виявляться у вигляді судин, що лопнули, в очах і на обличчі. Не стоїть і кричати під час потуг.

Приблизно через хвилину після народження дитини пуповину перев’язують в двох місцях – на відстані 10 і 15 см від пупка новонародженого. Вузол, зав’язаний ближче до дитини, повинен бути особливо надійним.

Якщо можливості провести дану маніпуляцію немає, то пуповину можна і не перерізувати, малюк і плацента можуть бути сполучені протягом доби. В цьому випадку перев’яжіть пуповину латочкою і дочекайтеся виходу посліду.

Відразу після пологів для зупинки кровотечі на живіт кладуть грілку з льодом. Якщо її немає, замініть її будь-яким замороженим продуктом.

Через 15-20 хвилин, якщо все пройшло благополучно, новонароджений стає рожевим, дихає рівно, голосно кричить. У такому разі його можна тут же прикласти до грудей.

Де б не почалися ваші пологи, негайно викличте лікаря і постарайтеся заспокоїтися. Переконайте себе, що все буде добре! В цьому випадку, повірте, саме так і буде!

Джерело: mamka

Поділитися в...

Вас може зацікавити...