Рання вагітність

Рання вагітністьПитання про те, навіщо молоді дівчата в 15-16 років народжують абсолютно непотрібну їм дитину, ускладнюючи собі і їй життя, періодично підіймається і обговорюється, як в пресі, так і в суспільстві. Доросліші люди риторично ставлять питання: навіщо? Відповіді: «А ні навіщо», «Просто так вийшло», «Злякалася» і т.д. просто виводять дорослих людей із стану рівноваги. Проте, таких дівчаток можна і потрібно зрозуміти, інакше ситуації з ранньою вагітністю виникатимуть нескінченно.

Вагітність у "малоліток"

В наш час під ранньою вагітністю розуміють вагітність в 15-17 років. Ви скажете, що наші прабабусі повсюдно народжували в такому віці і нічого. Це так, ще в позаминулому столітті дівчат видавали заміж дуже рано. Але потрібно пам’ятати, що тут є два аспекти: по-перше, така дівчинка мала чоловіка, тобто народжувала бажану дитину, а по-друге, хто сказав, що в ті часи у молодих жінок не було ускладнень під час вагітності і пологів?

Фізичні особливості ранньої вагітності

Організм молодої дівчини ще сам не дозрів, а в ньому вже відбуваються зміни, пов’язані з вагітністю: гормональні зміни з метою створення умов для внутрішньоутробного розвитку майбутнього малюка, підготовки до пологів і грудного вигодовування. Під дією ендокринних залоз швидшає обмін речовин, збільшується споживання кисню, всі внутрішні органи починають працювати в екстремальному режимі, адже вони ще і самі-то не сформувалися. Крім того, в організмі вагітної жінки затримується вода, з’являються приховані і явні набряки.

Пологи для таких дівчаток дуже небезпечні, але не менш небезпечний перший аборт, який, як правило, відбувається вже на достатньо великому терміні вагітності. Результатом такого аборту часто є повна безплідність.

Як рання вагітність вплине на дитину

Дитина, народжена жінкою в дуже молодому віці, частіше гине в пологах або народжується мертвою, має малу вагу при народженні і такі дефекти розвитку, як вроджені вади серця, недорозвинення різних органів і систем, недорозвинення м’яких тканин виявляється у вигляді таких дефектів, як "заяча губа", "вовча паща" і т.д.

Профілактика ранньої вагітності повинна проводитися батьками наперед, задовго до того, як з’являється можливість її настання.

Джерело: kroxa

Поділитися в...

Вас може зацікавити...