• Без категорії

Рання вагітність. Чи небезпечно це?

Рання вагітністьУ наш час медики вважають ранньою вагітність у дівчини 13-17 років.

Чому «в наш час», тому що багато століть жінки ставали мамами набагато раніше, тоді, коли це ставало фізіологічно можливим, тобто з моменту приходу першої менструації. І зараз, дівчатка, які стали вагітними рано, згадують юних Ромео і Джульєтту і подібних до них героїв. Але при цьому треба пам’ятати, що в ті часи середній вік життя складав не більше 30 років, а висока материнська і дитяча смертність змушувала просто з метою виживання виду народжувати багато і починати рано. Про небезпеки і для молодої матері і її дитини тоді просто не думали – «кількість мала перекрити якість». Зараз зовсім інші часи і ми, збираючись народити дитину – одну або декількох, хочемо, щоб і дитина, і її молода мама були здорові і щасливі – крім материнства жінка виконує безліч інших функцій, будує кар’єру, та й великого сімейства, здатного в разі смерті дівчинки виростити і виховати дитину, тепер найчастіше немає.

Багато хто зараз час народження первістка, навпаки, відкладають мало не до 40 років, це гірше, ніж рано чи краще? У наш час забруднених міст і поганої екології, стресів часто лунають голоси акушерів, які вважають, що небезпека пологів в 15 років нижча, ніж в 40 – і в цьому, на жаль, є правда. Але і обмежуватися лише медичними аспектами, забуваючи про психологічну неготовність дівчини в такому віці стати мамою, забувати теж не можна. Краще, як завжди, притримуватися «золотої середини». Так чому ж небезпечна рання вагітність?

Організм дівчини в 13-17 років продовжує рости і розвиватися. Інтенсивно формується ендокринна і нервова системи, кісткова тканина накопичує свою масу, для чого потрібне надходження кальцію. Не сформувалися остаточно і серцево-судинна система – дівчатка часто схильні до непритомності, неврозів. А вагітність сама по собі є фізіологічним стресом, що накладає на організм жінки підвищені навантаження, що досить складно навіть для сформованого, «усталеного» організму. Ясно, що такий стрес у підлітка може стати надмірним і настане збій систем – тих, які є «слабкою ланкою». Той же кальцій, потрібний дівчині самій, буде вимагатися і немовлям – в результаті недоотримають обидва. Те саме – з залізом і іншими макро- і мікроелементами. У молоденьких мам частіше наступають і важче протікають токсикози – як ранні, так і пізні, частіше розвивається гестоз, велика загроза викидня і передчасних пологів, анемії. У народжених немовлят частіше визначається низька маса тіла, ознаки незрілості. Часто патологія родової діяльності вимагає оперативного розродження, хоч йдуть на нього акушери неохоче, – всім зрозуміло, що зроблений в такому юному віці кесарів розтин викличе потім безліч проблем зі здоров’ям у жінки і її дітородної функцією.

Рання вагітність рідко буває бажаною і протікає в спокійній обстановці любові до майбутньої дитини – часто вся вона – суцільний стрес, з’ясування стосунків – з суспільством, батьками, батьком дитини, тривожні думки про те, де, як і на що жити – всі ці моменти ніяк не сприяють здоровому протіканню вагітності та пологів.

Крім того, юна мама, іноді дізнається про свою «нову роль» дуже пізно, незважаючи на велику кількість всілякої інформації як про ознаки вагітності, так і про контрацепцію, весь цей час приймає алкоголь, ліки, курить і багато ще чого робить, що дитині некорисно. Безумовно, говорити про маргінальність і нездоровий способі життя будь-якої юної мами не можна, все буває, але подібні варіанти нерідкі.

Складно сказати, який сценарій ранньої вагітності – переривання її і виникнення при цьому безлічі небезпек, як одразу, так і віддалених, або пологи, так само незвичайні, небезпечні і загрожуючі «букетом» складнощів, як психологічного, так і медичного характеру, варто віддати перевагу, і тому дівчата повинні всі десять раз продумати і зважити, а не покладатися тільки на емоції юної мами.

Перекладено з сайту: www.baby.ru
Фото з сайту: www.eva.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...