Ранній токсикоз

Ранній токсикозРанній токсикоз звичайно виникає в перші 12 тижнів вагітності; виявляються пригноблюваним станом, поганим самопочуттям, відчуттям нудоти, іноді посиленою слинотечею, дратівливістю, сонливістю, зниженням ваги. Ранній токсикоз мучить не тільки майбутню маму, цей стан істотно відображається на розвитку малюка.

Деколи в побуті ранній токсикоз вважають мало не нормою: кого, мов, в такому положенні не нудить? Не заспокоюйте себе. Нудота, слинотеча, блювота не повинні вимикати вас з життя.

Сучасні методи і засоби допомагають жінці подолати всі неприємності, пов’язані з раннім токсикозом.

При нормальному перебігу вагітності нудота і блювота можуть відчуватися не більш 2-3 рази на добу вранці, частіше натщесерце. При цьому загальний стан жінок не погіршується. А якщо вам гірше і гірше, слід вжити заходам.

Що робити? У цій ситуації перш за все необхідно проконсультуватися з своїм лікарем, який обов’язково направить вас на клінічне обстеження і призначить лікування. Лікування вагітних з токсикозом легкого ступеня можна проводити амбулаторно, при важчих формах – в стаціонарі.

Як же поводитися майбутнім мамам?

У цей період їжте все, що захочеться. Рекомендується різноманітити їжу за бажанням. Проте вона повинна бути легкою і містити велику кількість вітамінів.

Пам’ятайте! Що купувати треба тільки ті ефірні масла, на які є гігієнічний сертифікат і сертифікат відповідності.

У кого частіше розвивається ранній токсикоз? У жінок з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки, астенічним синдромом.

Джерело: nanya

Поділитися в...

Вас може зацікавити...