Ранні пологи: вплив на дитину

Ранні пологи вплив на дитинуБагато жінок, які очікують дитину, бояться передчасних пологів. На жаль, за статистикою їхня кількість не скорочується, а навпаки, має тенденцію до збільшення. Недоношеній дитині набагато складніше адаптуватися до життя поза утробою матері, тому вона вимагає особливого догляду і відносини.

У нормі тривалість вагітності 40 тижнів. Передчасними називаються пологи, які наступають на 28-37 тижні вагітності. Малюк, який народився на 22-27 тижні, вважається плодом. Лише через тиждень він набуває статусу «дитини». Жінок, які мають ризик народити раніше строку, слід направляти в спеціалізовані пологові будинки або перинатальні центри, де є всі умови, для надання необхідної допомоги недоношеній дитині.

Недоношена дитина, з’являючись на світ рано, часто не може самостійно дихати, харчуватися і утримувати тепло. Вона мало важить. Статура її непропорційна: велика голова, шкіра тонка і прозора, з надлишком сировидного мастила, нігті короткі і не доходять до кінчиків пальців. Часто статеві губи у дівчаток недорозвинені, у хлопчиків яєчка ще не опущені в мошонку. Загальний тонус м’язів знижений. Відзначається відсутність деяких рефлексів. Чим більше вага дитини при народженні і термін вагітності, тим сприятливіші подальші прогнози лікарів.

Після огляду новонародженого, неонатолог приймає рішення про його переведення у відділення реанімації новонароджених або інтенсивної терапії для подальшого спостереження та лікування. У більшості випадків дитину поміщають в кувез – інкубатор з прозорими стінками, який має 4 отвори для лікарських маніпуляцій. У кувезі підтримується оптимальна температура і вологість. При виписці з пологового будинку фахівці ознайомлять вас з особливостями догляду за дитиною.

Адаптація протікає складніше через незрілість органів, недостатнім розвитком імунної системи. Незважаючи на те, що основну допомогу недоношеній дитині надають лікарі, доведено позитивний вплив матері на дитину в цей непростий період. Частіше беріть дитину на руки і притискайте до себе. Особливо вітається контакт шкіра до шкіри. Розмовляйте з малюком, розповідайте йому про те, як сильно ви його любите, співайте колискові. Тепло і запах материнського тіла, стукіт її серця, ніжний і рідний голос допомагають недоношеній дитині адаптуватися до нових умов життя. Ваша турбота дозволяє маляті набрати необхідний потенціал для подальшого росту і розвитку.

Діти, народжені на ранніх термінах вагітності, мають ряд особливостей фізичного та психоемоційного характеру. Втрата маси тіла, характерна для перших днів життя, відновлюється приблизно протягом двох тижнів, далі надбавка у вазі стає більш інтенсивною. Недоношені діти ростуть дуже швидко, особливо в перший рік свого життя. До двох-трьох років вони досягають фізичних параметрів своїх однолітків. Спостерігається відставання у психічному та емоційному розвитку. Але не варто порівнювати свою дитину з доношеними однолітками. Недоношеній дитині необхідні спеціальні заняття, де враховувалися б її особливості.

Передчасні пологи – стрес і важке випробування не тільки для малюка, але для його батьків. Не переживайте: любов і турбота здатні творити чудеса. За статистикою, при правильному догляді та належному медичному обслуговуванні недоношені діти досягають рівня своїх однолітків до семи років, а часто це відбувається істотно раніше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...