Ранкова нудота при вагітності. Як побороти токсикоз?

Ранкова нудота при вагітності. Як побороти токсикоз  Хочете сказати, що вагітність – прекрасна пора? А ви знаєте, що за статистикою 8 з 10 жінок відчувають ранкову нудоту при вагітності, а приблизно у половини нудота закінчується блювотою?

Ранкова нудота (токсикоз) – це найбільш популярний симптом, який супроводжує початок вагітності. У якийсь момент жінка прокидається і розуміє, що від певних запахів її нудить. Нудота може затягнутися на тижні (іноді навіть місяці), проявлятися не тільки вранці, але і протягом  усього дня. Замість того щоб радіти життю, займатися улюбленою роботою, спілкуватися, настрій змінюється в гірший бік, а відносини з домочадцями стають вкрай напруженими. Нев’януча нудота викликає нервозність, вагітній жінці здається, що її ніхто не розуміє. Іноді це призводить до розвитку до пологової депресії.

Які причини токсикозу у вагітних?

Вам погано, але насправді нудота свідчить про те, що вагітність протікає нормально. Причини токсикозу пов’язують із збільшенням виробництва найважливішого гормону вагітних – ХГЧ, особливо в період до 14 тижня. На нудоту впливають і такі гормони, як естроген і тироксин. Жінки, які багато рухаються і подорожують,  схильні до розладу вестибулярного апарату і середнього вуха. Дуже рідко до нудоти призводять порушення функцій мозку і деякі харчові інфекції (Helicobacter рylori). Зауважу, що стан може погіршитися внаслідок голоду або втоми. При багатоплідді рівень гормонів вище, а значить і токсикоз сильніше.

 Як довго токсикоз триватиме?

Нудота при вагітності починається з 5-6 тижня. Потім, ближче до 14-го стан поступово поліпшується. У деяких може зберігатися аж до 16-го тижня, і вже великою рідкістю можна називати токсикоз на протяг всього терміну.Якщо по закінченні 9-ти тижнів симптоми проявляються вперше, слід негайно звернутися до лікаря за консультацією. Сильна, постійна блювота, супроводжувана стрімкої втратою ваги, може призвести до повного зневоднення організму. У цій ситуації також не можна баритися.

 Чи вплине ранкова нудота на розвиток дитини?

Ніяких загроз дитині доти, поки мама може утримувати їжу і воду у себе в організмі. Якщо ж з ранковим токсикозом виводяться всі корисні речовини і повністю пропадає апетит, ось тоді варто бити тривогу. Порада: дотримуйтеся збалансованої дієти, уникайте продуктів, які провокують блювоту. Можливо, через нудоту дитина недоотримає певної кількості їжі, проте ви з лишком компенсуєте недостачу після того, як токсикоз пройде. Головне, не забувати приймати пренатальні вітаміни і мікроелементи, і особливо фолієву кислоту.

 Як боротися з ранковою нудотою при вагітності?

Як ви вже зрозуміли, нудота – це нормально. Проте  зовсім не означає, що іі не варто запобігати. Ось кілька способів, які допоможуть полегшити страждання:

  1. Релаксація. Постарайтеся уникати стресових ситуацій, не перевтомлюйтеся, ведіть спокійний, розмірений спосіб життя.
  2. Харчування. Дробове часте харчування допоможе заспокоїти бурю всередині. Не потрібно боятися приймати їжу. Спробуйте виключити продукти і хімічні сполуки з різким запахом, які погіршують стан. Залишайте на ніч легкі закуски для того, щоб прокинувшись вранці перекусити і таким чином підготувати організм до більш ґрунтовної  їжі. Їжте продукти, які містити вітамін В6 – це пшеничні висівки, насіння, горіхи, боби, кукурудзу.
  3. Пиття. Тримайте завжди поруч склянку з прохолодним напоєм. Пийте багато і часто, найкраще допомагає від нудоти вода з льодом, зелений чай або лимонний сік.
  4. Медикаменти. Їх можна приймати тільки з дозволу та за приписом лікаря. Залиште цей спосіб наостанок, коли вже немає сил терпіти. Вкрай небажано вживати додаткових ліки, особливо на ранніх термінах вагітності.
  5. Прогулянка. Двогодинний відпочинок в затишному парку або тихому сквері допоможе змінити обстановку і заспокоїть ваш шлунок. Щоденні прогулянки при вагітності – це дуже корисно!
  6. Музика. Носіть з собою плеєр з розслаблюючою музикою. Допомагають мелодії, засновані на частих пульсаціях. Це відновлює баланс в організмі і механізми середнього вуха.

Крім перерахованих способів можна спробувати арома-, гіпно- і рефлесотарапію, акупресуру, пройти гомеопатичний курс лікування. Деякі мами хвалять чаї на основі м’яти та імбиру.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...