• Без категорії

Раціон харчування дитини на першому році життя

Раціон харчування дитини на першому році життяПравильний раціон харчування дитини на першому році життя дуже важливий. Саме від цього залежить надалі фізичний розвиток і здоров’я малюка.

Для чого вводиться прикорм

Прикорм вводиться для того, щоб збагатити раціон дитини корисними речовинами – вітамінами, клітковиною, мінералами, рослинними і тваринними жирами. Небезпечно при введенні прикорму – "зірвати" ферментну систему дитини, порушити баланс мікрофлори в кишечнику. Багато років в нашій країні лікарі рекомендували вводити яблучний сік в 3 тижні, овочевий відвар – в 1 місяць, жовток в 3 місяці. В результаті – величезне число випадків алергічних захворювань, діатезу, захворювань шлунково-кишкового тракту. В даний час всі положення про введення прикорму переглянуті і приведені у відповідність з світовими нормами.

Перш за все батькам необхідно враховувати наступне :

1. Терміни введення прикорму, відповідні для вашої дитини, можуть коливатися щодо середніх значень на 1-2 місяці. У період, коли дитина хворіє, коли у нього виражені "кишкові кольки" (до 3-4 місяців) введення прикорму особливо часто приводить до "зриву" ферментної системи.

2. Краща їжа для дитини – це грудне молоко, годуючій мамі необхідне повноцінне харчування і відпочинок. У розвинених країнах Заходу в даний час широка розгорнена компанія за збереження грудного вигодовування, адже грудне молоко сприяє дозріванню ферментної і мікробної систем кишечника. Якщо ваша дитина росте на грудному молоці, добре додає у вазі, то вам зовсім не потрібно поспішати з введенням прикорму. Деякі фахівці стверджують, що при природному вигодовуванні введення прикорму доцільне після 6 місяців ("коли дитина сяде"). При будь-якому виді вигодовування краще починати введення прикорму після 3-х, 4-х місяців, після закінчення періоду "кольок".

3. Перший прикорм – фруктове пюре. У нас це традиційно яблучне пюре і краще з трохи припущенного яблука – в ньому менше екстрактних речовин і алергенів. Бажано, щоб яблуко було зелене або жовте. Можна користуватися і "банками", вони, безумовно, корисніші в зимово-весняний період.

Яблучний сік – продукт, що активніше впливає на кишечник, з ним, як і іншими соками, можна почекати 1-2 тижні.

Наступним фруктом може бути банан, потім абрикос, чорнослив (все у вигляді пюре). Дуже добре використовувати поєднання – наприклад, яблуко-кабачок або яблуко-гарбуз.

4. У 5-6 місяців можна починати вводити кашу. При цьому починати треба з одного злаку – наприклад, гречка, вівсянка, рис, кукурудза. Якщо дитина все це добре переносить – можна використовувати суміші. Залежно від стану кишечника дитини (про це треба порадитися з лікарем) можна починати з каш "без глютену" або відразу вводити "дорослий" варіант круп. З 6 місяців в кашу додається вершкове масло.

5. У 6-7 місяців вводитися овочеве пюре. Раніше ввести його складно – дітям не подобається незвичайний смак овочів, доводитися змішувати пюре з молоком або сумішшю. У віці 6-7 місяців зробити це простіше, хоча іноді доводиться застосовувати різні прийоми. До речі, якщо дитина погано переносить овочеве пюре, краще відкласти його введення ще на місяць, ніж викликати у нього негативне відношення до цієї важливої страви. З 7 місяців в овочеве пюре додається рослина олія. У готові ("баночні") овочеві пюре додавати рослину олію не потрібно.

6. У 7-8 місяців (іноді за призначенням лікаря і раніше – в 6 місяців) призначають введення сиру і – при хорошій переносимості – кефіру. У 8 місяців дитині дають хліб або печиво, яке звичайно додають в сир і змішують з фруктовим пюре. У цей же період вводиться м’ясо – яловичина, кролятина, індичка, курятина.

7. Жовток краще давати з 9-11 місяців, в цей же період можна починати давати ніжні бульйони. Таким чином, в перші 6 місяців дитину майже не "навантажують" незнайомою їжею, а в другому півріччі досить швидко вводять всі необхідні інгредієнти.

Всю нову їжу необхідно вводити поступово. При появі негативної реакції даний вид прикорму або продукт забирається з раціону мінімум на 1 місяць.

Важливо! Потрібно сформувати у дитини звичку до такого розкладу: сніданок (частіше каша, потім каша з жовтком), обід (овочеве пюре, потім – з додаванням м’яса і бульйону), полудень (сир з печивом і фруктовим пюре), вечеря (кефір, молоко або каша). Бажано між годуваннями дитині нічого не давати. Якщо дитина на грудному вигодовуванні або він звик до якоїсь суміші, то, можливо, після будь-якого виду прикорму, йому потрібно небагато улюбленого продукту.

У перші 6 місяців – краще всього грудне молоко. Прикорм можна починати в другому півріччі. Якщо малюк одержує суміш або погано додає у вазі, вводити прикорм можна і після 4-х місяців.

3-4 місяці – фруктові пюре і соки

5-6 місяців – каша

6-7 місяців – овочеве пюре.

7-8 місяців – м’ясо, риба – після 10 місяців.

8-9 місяців – печиво, сир, кефір.

10-11 – жовток, бульйон.

Джерело: kid.ru

Прочитати також можна рецепты самых вкусных блюд

Поділитися в...

Вас може зацікавити...